Yükleniyor...

Bitcoin’in (BTC) Kripto Para Borsalarındaki Sayısı Artıyor

Ocak ayından bu yana ilk kez, daha fazla Bitcoin borsalara giriyor.

133 1280x768 1

Ocak ayından bu yana ilk kez, daha fazla Bitcoin borsalara giriyor. Kripto pazar analistleri bunun ne anlama geldiğini açıklıyor.

Glassnode’dan gelen yeni bir rapora göre, Ocak ayından bu yana ilk kez, kripto para borsalarına daha fazla Bitcoin akıyor.

Glassnode, 19 Temmuz’a kadar olan verileri kullanarak, bu ay borsalara girenden daha fazla Bitcoin girdiğini buldu.

Trend Tersine Döndü

Mart ayında, Bitcoin’in fiyatını neredeyse yarıya indiren koronavirüs kaynaklı pazar çöküşünden sonra, yaklaşık 92.000 Bitcoin borsalardan çıktı. Bu, tek bir ay içinde borsalardan tüketilen en büyük miktar ve Glassnode’un Mayıs ayındaki raporunda belirttiği gibi “Bitcoin’in tarihindeki en büyük ve en uzun BTC döviz dengesi düşüş trendi” olarak görülüyor.

Glassnode, Bitcoin için potansiyel bir yükseliş işareti aldı. Yatırımcılar “Soğuk depoda tutmak için borsalardan para çekmek, daha uzun vadeli bir görünüm anlamına gelebilir” dedi. Analistler şimdi bunu düşüş sinyali olarak yorumlanabilir.

“Bu nedenle, çoğu yatırımcı ve trader BTC için borsaları kullandığından, Bitcoin’in borsalara olan net akışlarının tekrar yükselmeye başlaması mantıklı.” 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner