Yükleniyor...

Bu Ülkede Kripto Para Ödemeleri Artık Yasal!

Ukrayna Yüksek Şurası'nda ülkede uluslararası kara para aklamayı önleme (AML) standartlarına sıkı bir şekilde uyularak hareket edildiği müddetçe kripto para ödemelerini yasallaştıran yeni mevzuat oy çokluğuyla kabul edildi.

Kripto Para Ödemeleri

Ukrayna Yüksek Şurası’nda ülkede uluslararası kara para aklamayı önleme (AML) standartlarına sıkı bir şekilde uyularak hareket edildiği müddetçe kripto para ödemelerini yasallaştıran yeni mevzuat oy çokluğuyla kabul edildi.

Yeni kabul edilen mevzuatın bir parçası olarak, kripto paralar artık Ukrayna’da varlık olarak sınıflandırılıyor. Böylece, kripto para sahipleri dijital varlıklarını yasallaştırılmış ticaret, ödemeler, yatırımlar ve transferler için bir değişim aracı olarak kullanabilecekler.

Yeni yasa ayrıca özel şahıslara kripto para sağlama, saklama ve gözetim hizmeti sunabilmelerinin de önünü açan bir hükmü içeriyor. Bunun yanı sıra, bu tür hizmetlerin yeni kabul edilen tasarı tarafından öngörülen finansal izleme ve raporlama standartlarına tam olarak uyumlu olması gerekiyor.

Kripto para ödemelerinin yasallaşması Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanlığı’nın Belarus kripto para borsası Currency.com ile işbirliği anlaşması imzalamasını takip ediyor. Bakanlık genel olarak ödemeler ve dijital para kullanımı için yasal bir çerçeve oluşturma konusunda borsanın deneyimlerinden faydalanacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner