Yükleniyor...

Bu Yıl 5.000’den Fazla Kripto Para Birimi Ortaya Çıktı

Yoğun geçen kripto ayı piyasasına rağmen, 2022 yılında 5 bin adet yeni kripto para birimi ortaya çıktı.

Bu Yil 5.000den Fazla Kripto Para Birimi Ortaya Cikti

Yoğun geçen kripto ayı piyasasına rağmen, 2022 yılında 5 bin adet yeni kripto para birimi ortaya çıktı.

Kripto paralara olan ilginin günden güne artması, yeni projeleri de beraberinde getirdi. Özellikle ülkelerin ve kurumsalların kripto sektörüne girmesi, yatırımcılara güven aşıladı. Aptos, Optimism gibi güçlü projeler, yatırımcılarına ciddi kazançlar sağladı. Yılın son zamanlarında, piyasaya artık daha fazla nakit girmeye başladı. Ayı piyasasının bitiyor oluşu düşüncesi, yeni yatırımcıları ve yeni projeleri piyasaya çekiyor.

Kripto Para Birimi Sayısında Artış

Kripto ayı piyasası, temel bir dayanağı veya ciddiyeti olmayan projelerin tarihe karıştığı bir dönem olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle bu batışlarda, yatırımcıların varlıkları üzerinden işlem yapan DeFi projeleri yoğunlukta yer alıyor. Terra, Celsius, Torn gibi projelerde yaşananlar öne çıkıyor.

Para girişinin olmadığı piyasada projeler ayakta kalmaya çalıştı. Ancak, özellikle son zamanlarda yeni kripto birimlerinin ortaya çıkması dikkat çekti. Daha önceki boğa piyasası senaryolarında, başlangıç ve süreç kripto paraların artışıyla gelişmişti.

CoinMarketCap verilerine göre, 1 Ocak tarihinde 16.238 adet kripto para birimi piyasada yer alıyordu. 28 Ekim verilerinde, sayının 21.555 kripto para birimine çıktığı görüldü.

Piyasadaki tarihe karışan kripto projelerine rağmen, artış oranı yaklaşık yüzde 32 civarında yer aldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner