Yükleniyor...
Sponsored

Bitcoin, ABD PCE Verilerinin Ardından Yükselişte

ABD tarafından yayımlanan Çekirdek Kişisel Tüketici Giderleri (PCE) verisi, Bitcoin (BTC) yükselişine çanak tuttu.

Bitcoin ABD PCE Verilerinin Ardindan Yukseliste

ABD tarafından yayımlanan Çekirdek Kişisel Tüketici Giderleri (PCE) verisi, Bitcoin (BTC) yükselişine çanak tuttu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Majör kripto para birimi Bitcoin, yükseliş trendinde hareketini sürdürüyor. 21 Ekim tarihinden sonra başlayan yükseliş hareketi, özellikle Twitter haberlerinden sonra körüklendi. Baz yatırımcılar, kripto ayı piyasasının bittiğini ve boğanın tekrar sahalara döndüğünü iddia ediyor. Ancak son iki gündür, özellikle direnç seviyelerinin de çalışmasının etkisiyle BTC yükselişi hız kaybetmişti. Bugün 20 bin bandını test eden majör coin, ABD’den gelen verilerin ardından tekrar hareketlendi.

ABD Verileri Bitcoin Fiyatını Etkiliyor

Küresel ekonomide yaşananlar ve ABD tarafından gelen veriler kripto paraları etkilemeye devam ediyor. Özellikle kripto piyasasının lideri Bitcoin, veriler ışığında hareket ediyor.

ABD tarafının enflasyon karşıtı hareketi, kripto ayı piyasasının mimarlarından biri oldu. Fakat ardından gelen toparlanma süreci, BTC için dip bölgelerin geldiğini işaret ediyor olabilir.

ABD Verileri Kripto Paralari Etkiliyor

Tüm bu sürecin ışığında bugün, ABD tarafından PCE verileri açıklandı. PCE verileri beklentiye denk bir oran olarak, yüzde 0.5 oldu. Verinin açıklanmasından önce 20 bin bandına kadar gerilemiş olan BTC, açıklamanın hemen akabinde hızlı bir yükseliş yaşadı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x