Yükleniyor...

Bugün Tek Bir İşlemle 90 Milyon Dolarlık Bitcoin Gönderildi

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bugün TSİ 10.

bitcoin balina alarmı

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre bugün TSİ 10.00 civarında Bitcoin ile büyük bir işlem gerçekleştirildi. Coincheck’te yer alan bir adresten bilinmeyen bir adrese 14 bin 74 BTC (93 milyon 490 bin 430 dolarlık) BTC gönderildi.

Bu durumun balina olup olmadığı tartışması yaşanıyor. Kimine göre işlemler borsalar ya da şirketler tarafından gerçekleştiriliyor. Kimine göre ise nadir de olsa böylesi büyük işlemlerin arkasında balinalar yer alıyor. Çoğu kripto para kullanıcısına göre Bitcoin fiyatında başlayan hızlı düşüşü fırsat bilen balinalar harekete geçerek büyük işlemler yapmaya başladı.

BTC’ler Coincheck’te yer alan 336xGpGweq1wtY4kRTuA4w6d7yDkBU9czU adresinden, bilinmeyen  3LCGsSmfr24demGvriN4e3ft8wEcDuHFqh adresine yollandı.

Bitcoin Balina Alarmı

Bitcoin Kullanıcıları Ne Dedi?

Whale Alert hesabı tarafından aktarılan bu işlem, Twitter’da da ilgi gördü. Kimi kullanıcılar “Birileri gerçekten de dibi gördüğümüze inanıyor” derken kimisi de “Yeni bir soğuk cüzdan mı?” ifadelerini kullandı. Ama konuyla alakalı olarak genel kanı balinaların harekete geçtiği yönünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner