Anasayfa Bitcoin (BTC) Bitcoin (BTC) Bundan Dolayı mı Düşüyor? Tuur Demeester'dan İlginç İddia!

Bitcoin (BTC) Bundan Dolayı mı Düşüyor? Tuur Demeester’dan İlginç İddia!

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı sırada 6.800 doların altında işlem görüyordu. Son günlerde görülen sert düşüş sonrası kripto para topluluğu fiyat düşüşünü tetikleyebilecek çeşitli nedenleri tartışmaya başladı.

Bitcoin yatırım fonu Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester, daha önce dile getirilmeyen bir sebepten söz etti ve Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün yaklaşan vergi ödemeleri ile ilgisinin olduğunu ileri sürdü. Tuur Demeester’in teorisine göre, yatırımcılar daha az vergi ödemek için ellerindeki Bitcoin’i satıyor ve daha ucuzdan alarak piyasaya geri dönme planı yapıyorlar.

Fundstrat’ın baş uzmanı Tom Lee, Tuur Demeester’le aynı fikirde değil. Lee’ye göre kurumsal yatırımcıların likit piyasalarda kasıtlı olarak para kaybetmesi mantıklı değil. Tom Lee gibi diğer topluluk üyeleri de Demeester’ın iddiasına karşı argümanlar sunuyor.

Bitcoin’deki Parabolik İlerleme Bozulmadı

Geçtiğimiz hafta sonunda Tuur Demeester, Bitcoin’in 2015’e kadar uzanan yükseliş eğilimini henüz bozmadığını ifade etti. Bitcoin, söz konusu desteğe Mart ayından bu yana ilk kez dokunuyor.

Demeester’in bu değerlendirmesi üzerine bir yorumda bulunan tecrübeli analist Peter Brandt ise Bitcoin’in bu seviyelerden yeni bir boğa koşusuna başlaması için boğaların tamamen tasfiye edilmesi gerektiğini belirterek “Twitter’da artık boğa bulunamadığında bu harika bir alım sinyali olacak.” dedi.

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

774BeğenenlerBeğen
190TakipçilerTakip Et
12,116TakipçilerTakip Et
70AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar