Yükleniyor...

Bitcoin (BTC) Bundan Dolayı mı Düşüyor? Tuur Demeester’dan İlginç İddia!

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor.

Bitcoin BTC Bundan Dolayı mı Düşüyor Tuur Demeesterdan İlginç İddia

Bitcoin fiyatı düşmeye devam ediyor. En büyük kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı sırada 6.800 doların altında işlem görüyordu. Son günlerde görülen sert düşüş sonrası kripto para topluluğu fiyat düşüşünü tetikleyebilecek çeşitli nedenleri tartışmaya başladı.

Bitcoin yatırım fonu Adamant Capital’in kurucu ortağı Tuur Demeester, daha önce dile getirilmeyen bir sebepten söz etti ve Bitcoin fiyatındaki sert düşüşün yaklaşan vergi ödemeleri ile ilgisinin olduğunu ileri sürdü. Tuur Demeester’in teorisine göre, yatırımcılar daha az vergi ödemek için ellerindeki Bitcoin’i satıyor ve daha ucuzdan alarak piyasaya geri dönme planı yapıyorlar.

https://twitter.com/TuurDemeester/status/1198667347151740928

Fundstrat’ın baş uzmanı Tom Lee, Tuur Demeester’le aynı fikirde değil. Lee’ye göre kurumsal yatırımcıların likit piyasalarda kasıtlı olarak para kaybetmesi mantıklı değil. Tom Lee gibi diğer topluluk üyeleri de Demeester’ın iddiasına karşı argümanlar sunuyor.

Bitcoin’deki Parabolik İlerleme Bozulmadı

Geçtiğimiz hafta sonunda Tuur Demeester, Bitcoin’in 2015’e kadar uzanan yükseliş eğilimini henüz bozmadığını ifade etti. Bitcoin, söz konusu desteğe Mart ayından bu yana ilk kez dokunuyor.

https://twitter.com/TuurDemeester/status/1197934885287211008

Demeester’in bu değerlendirmesi üzerine bir yorumda bulunan tecrübeli analist Peter Brandt ise Bitcoin’in bu seviyelerden yeni bir boğa koşusuna başlaması için boğaların tamamen tasfiye edilmesi gerektiğini belirterek “Twitter’da artık boğa bulunamadığında bu harika bir alım sinyali olacak.” dedi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner