Yükleniyor...

Bitcoin Uçurumdan Düşerken, XRP de Çakıldı

Bitcoin (BTC) düşerken, XRP dahil diğer altcoinler de gün yüzü görmüyor.

xrp düşüyor

Bitcoin (BTC) düşerken, XRP dahil diğer altcoinler de gün yüzü görmüyor. Bu makalenin yazıldığı saat itibariyle, üçüncü en büyük kripto para birimi XRP son 24 saatte yüzde 8,16 oranında düşüş yaşadı. CoinMarketCap verilerine göre XRP şu an 0.214 dolardan işlem görüyor. Kripto para birimi neredeyse iki yıl içindeki en düşük fiyatına sahip. XRP, 2018 yılının başlarındaki 3 dolarlık tarihi artıştan önce, 2017 yılının Aralık ayında bu seviyelerde işlem görüyordu.

Peki, XRP şu an nereye gidiyor? Bazı analistlere göre, henüz tam olarak olmasa da, bir boğa vakası oluşuyor. Popüler tüccar Crypto Welson ilk önce pazarlardaki irrasyonelliğe dikkat çekti, daha sonra “önümüzdeki aylarda büyük bir yükseliş” beklediğini belirtti.

https://twitter.com/CryptoWelson/status/1198657700734717952?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1198657700734717952&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fxrp-crushed-bitcoin-cliff-trades-two-year-lows%2F

Bu iddia, CryptoBull’dan gelen bir analist tarafından onaylandı. Kısa süre önce, Mart 2017’den bu yana oluşan fiyat fraktalına dikkat çekti. Analist, bu da son düşüşün XRP’yi bir kez daha yüksek seviyelere çekmesi muhtemel bir fiyat patlamasının öncüsü olduğunu düşünüyor. Fraktallar, elbette yüzde 100 doğruluk olasılığına sahip değil ancak potansiyel olarak en azından bir şeyler ifade ediyor.

Ethereum, Litecoin ve diğer büyük altcoinlerin aksine, XRP’nin fiyat hareketinin tamamen BTC’ye bağlı olmadığını belirtmek önemli. Örneğin 2018’in sonlarında popüler altcoin, yüzde 20 oranında artmaya başladığında, Bitcoin’i 20 bin dolara çıkaran yükseliş fiyat hareketi çarpıcı bir şekilde azalmaya başladı. Kripto para birimi, bu önemli dönüm noktası seviyesinin üzerine çıktıktan birkaç gün sonra 15.000 doların altına düştü.

XRP Ayı Arıyor

Boğalara rağmen, bazıları topun ayılarda kaldığını söylüyor. Ethereum World News’deki önceki raporlara göre, bir analist, XRP’nin ticari bir varlık olarak geçmişinin çoğunda bulunduğu yükseliş kanalının desteğini kaybettiğini belirtti. Hepsi bu kadar değil, 50 haftalık ve 200 haftalık hareketli ortalamalar da düşünüldü, ancak fiyat düşüşe neden olarak bir ayı piyasası trendine işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner