Yükleniyor...

Bugüne Kadarki En Büyük DeFi Saldırısı Gerçekleşti, En Az 611 Milyon Dolar Çalındı

Zincirler arası protokol Poly Network, 611 milyon dolarlık saldırıya uğradı.

bugune kadarki en buyuk defi saldirisi gerceklesti en az 611 milyon dolar calindi

Zincirler arası protokol Poly Network, 611 milyon dolarlık saldırıya uğradı. Protokolün arkasındaki ekip, borsaları alınan fonları engellemeye çağırıyor.

Zincirler arası protokol Poly Network, bugüne kadarki en büyük DeFi saldırısında 611 milyon dolarlık kayıp yaşadı.

Poly Network bugün, “#PolyNetwork’ün @BinanceChain @ethereum ve @0xPolygon’da saldırıya uğradığını duyurmaktan dolayı üzgünüz” diyerek, “Etkilenen blokzinciri ve kripto varlık işlem platformlarının madencilerini yukarıdaki adreslerden gelen token’ları kara listeye almaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

Poly Network, Bitcoin, Ethereum ve Ontology dahil olmak üzere birden fazla blokzincirinde token’ları swap yapmak için kullanılan bir protokoldür. Neo, Ontology ve Switcheo gibi birden fazla blokzinciri platformunun arkasındaki ekipler arasında bir ittifak tarafından kuruldu.

Çalınan varlıklar 273 milyon dolarlık Ethereum token’ı, Binance Smart Chain’de 253 milyon dolarlık token ve Polygon ağında 85 milyon dolarlık USDC idi.

Hırsızlıktan bu yana Tether, saldırıda çalınan Ethereum üzerindeki yaklaşık 33 milyon dolarlık USDT’yi kara listeye aldı. Bu, artık hareket ettirilemeyecekleri anlamına gelir. (USDT, USDC gibi diğer stablecoin’lere benzer şekilde, arkasındaki şirket tarafından istendiğinde dondurulabilen merkezi bir stablecoin’dir.)

The Block Research’ten Igor Igamberdiev’e göre, saldırının temel nedeni bir kriptografi sorunu. Saldırganların fonları çalmak için sahte bir işlem imzası oluşturduğu görüldü.

Saldırının daha geniş etkileri de oldu. Bunun sonucunda, farklı blokzincirleri arasında token alım satımı yapmak için Poly Network kullanan bir ticaret havuzu olan O3, zincirler arası işlevselliğini askıya almak zorunda kaldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner