Yükleniyor...

CryptoQuant CEO’sundan “Balina” Uyarısı

CryptoQuant CEO'su Ki Young Ju, Ağustos ayında Bitcoin (BTC) Borsası Balina Oranında büyük bir artış gösteren bir grafik paylaştı.

whale

CryptoQuant CEO’su Ki Young Ju, Ağustos ayında Bitcoin (BTC) Borsası Balina Oranında büyük bir artış gösteren bir grafik paylaştı.

Ju, atmış olduğu tweet’te, oranın %90’a ulaştığını ve bunun Şubat 2020’den bu yana metriğin en yüksek değeri olduğunu ve ardından Bitcoin toplu satışının yaşandığını kaydetti.

Hatırlanacağı gibi Şubat 2020’nin ardından 13 Mart 2020’de “Kara Perşembe” yaşanmış ve Bitcoin bir günde değerinin %50’sinden fazlasını kaybedip 4.000 doların altına düşmüştü.

Borsalardaki balina oranının artması, kripto balinalarından gelen satış baskısının da arttığını ortaya koyuyor.

Ki Young Ju, yatırımcıları dikkatli olmaları ve uzun Bitcoin pozisyonlarında çok fazla kaldıraç kullanmamaları konusunda uyarıyor.

Santiment’in Verileri Farklı Bir Resim Çiziyor

Santiment’in verileri ise Ju’nun uyarılarından farklı bir yerde yer alıyor. Şirket tarafından paylaşılan verilere göre kripto varlık işlem platformlarında depolanan Bitcoin miktarı azalarak Haziran 2019’dan bu yana en düşük seviyeye ulaştı.

Santiment, düşük Bitcoin bakiyelerinin genellikle büyük satışları önlediğini hatırlatıyor. Bu nedenle Bitcoin arzının düşüşte olması, olumlu olarak görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner