Yükleniyor...

Bugünün En Çok Yükselen Altcoin’leri – 8 Nisan 2023

Bitcoin 'in (BTC) 28 bin dolara çapa atmasıyla birlikte altcoin'lerde sert yükselişler gözlemlendi, günün en çok değer kazanan altcoin'lerini derledik.

analiz

Bitcoin ‘in (BTC) 28 bin dolara çapa atmasıyla birlikte altcoin’lerde sert yükselişler gözlemlendi, günün en çok değer kazanan altcoin’lerini derledik.

BTC fiyatının 28.000 dolar seviyelerinde tutunup, büyük oranda düşüş sergilememesinden sonra altcoin’ler cesaretlendi. Birçok altcoin’de yükselişler gözlemlenirken özellikle de bir süredir sessizliğini koruyan CHZnin göstermiş olduğu artış dikkatleri çekti. Bugünün en çok değer kazanan altcoin’lerini derledik.

1- Chiliz (CHZ)

2018 senesinde Socios tarafından piyasaya sunulan CHZ, ERC-20 token’ı olup Ethereum ağı üzerine kurulmuştur. Blokzinciri tabanlı araçlara sahip olan CHZ, kullanıcılarının eğlence ve spor firmaları ile onlarının taraftarları arasında etkileşim oluşturmalarını, onlardan gelir elde etmelerini sağlar. Bu sayede taraftarların CHZ kullanımı ile takımda alınan kararlarda söz hakkı olması hedeflenir. CHZ, yüzde 10,09’luk bir yükseliş sergileyerek günün en çok değer kazanan altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 08 17.13.08

2- NEM (XEM)

XEM, kurumlara ve bireysel kullanıcılara çözümler sağlamak üzere blockchain ve kriptografi kullanan platformlar arası bir ekosistem sunar. XEM, NEM’in NIS1 genel blockchain ağının yerel kripto para birimidir. NIS1, Bitcoin’e (BTC) benzer şekilde çalışarak “blockchain” adı verilen halka açık defter üzerinde işlemleri gerçekleştiren ve kaydeden dağıtık düğümlerden (node) oluşan ağa sahiptir. XEM, yüde 4,63’lük bir artış göstererek günün çok değerlenen ikinci altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 08 17.13.13

3- Neo (NEO)

Antshares, 2014 senesinde ortaya çıkmıştı. Antshares olarak çıkan NEO daha sonra OnChain adlı firmanın da desteğiyle adı NEO olarak değiştirilen bir kripto para birimidir. Ayrıca NEO, isminden önce Antshares olarak anılan NEO, Çin’in Ethereum’u olarakta bilinir. Arzı 100 Milyon ile sınırlandırılan NEO, kademeli bir altyapıya sahiptir ve bu sistem akıllı sözleşmeler, dijital varlıklar ve kimliklerden oluşur. NEO, yüzde 3,52’lik bir yükselişe imza atarak günün en çok yükselen üçüncü altcoin’i oldu.

Ekran Resmi 2023 04 08 17.13.17

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner