Yükleniyor...

Chiliz Neden Yükseliyor? CHZ Son Gelişmeler 5 Ocak 2023

Chiliz fiyatı son 24 saatte yüzde 8,3 artış gösterdi.

chz

Chiliz fiyatı son 24 saatte yüzde 8,3 artış gösterdi. Yatırımcılar ise Chiliz neden yükseliyor? sorusunun yanıtını araştırmaya başladı. CHZ en yüksek fiyatı 13 Mart 2021 tarihinde görmüştü. Bir süredir düşüşte olan CHZ ile ilgili son gelişmeler merak konusu olurken 5 Ocak 2023 grafiği ve bu grafikte etkili olan G20 detayı dikkat çekti.

chz coin 1

CHZ Son Gelişmeler (5 Ocak 2023)

2018’de Socios tarafından piyasaya çıkarılan Chiliz (CHZ) ERC-20 token’ı olmasının yanı sıra Ethereum ağında çalışmaktadır. Chiliz (CHZ) Blockchain kullanıcılarının eğlence ve spor kuruluşları ile izleyicileri arasında etkileşim kurmalarını amaçlarken onlardan para kazanmalarına da olanak sağlamaktadır.

Özellikle e-spor takipçilerinin ve fan token yatırımcılarının gözdesi olan Chiliz son günlerde düşüş trendindeydi. Yaşanan düşüşte Dünya Kupası’nın sona ermesi de etkili oldu.

CoinGecko verilerine göre, CHZ koduyla listelenen Chiliz fiyatı son 24 saatte yüzde 8,3 yükseliş gösterirken işlem hacmi ise 222.315.859 dolar olarak kaydedildi.

Mevcut durumda dolaşımda 5,3 milyar CHZ coin arzı, toplamda ise 8.888.888.888 coin arzı bulunmaktadır.

Spor müsabakalarıyla özdeşleşen Chiliz’deki bu yükselişin sebebi merak konusu oldu. 5 Ocak 2023 tarihli güncel CHZ coin grafiği ve son gelişmeler yatırımcılar tarafından araştırılmaya devam ederken yükselişte etkili olduğu düşünülen G20 detayı ve Endonezya’nın açıklamaları dikkat çekti.

chiliz fiyatı

Chiliz Fiyatı Neden Yükseliyor?

Chiliz’in yükselişi G20 ülkeleri arasında yer alan Endonezya’nın açıklamasının ardından geldi. Endonezya kendi kripto para borsasını açacağını duyurdu. Peki, Chiliz neden yükseliyor?

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Endonezya’nın borsa açma kararını konu alan ve Bloomberg tarafından yayınlanan haberi alıntılayıp bunun harika bir gelişme olduğunu söyledi. Dreyfus, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Chiliz ve Socios için harika haber. Endonezya, düzenleyici yetkilerini Finansal Hizmetler Kurumu’na devretmeden önce bu yıl bir kripto borsası kurmayı planlıyor. Fan tokenler için iyi bir gelişme.”

Öte yandan Persib spor kulübü 8 Haziran tarihinde Socios’a katılan Endonezyalı ilk takım olmuştu. Bu takımın 20 milyon civarında taraftarı bulunduğu için ülkenin kripto paraları borsa açabilecek düzeyde meşrulaştırması daha fazla takımın Socios ile anlaşabileceği yönünde yorumlandı.

Ayrıca taraftarların bu borsa aracılığıyla ülkenin ulusal takımlarının tokenler’ını alıp satabilecekleri öngörüldü. Diğer merkeziyetsiz kripto paralara göre ülkedeki popüler takımların tokenler’ının bu borsada listelenmesi daha mantıklı olarak yorumlanırken denetim ve onay süreçleri noktasında bazı kolaylıklar sağlayabileceği kaydedildi. Dreyfus’un paylaşımı ise bu teorilere dayandırıldı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner