Yükleniyor...

Earn Varlıkları, Celsius’a Devredildi

ABD mahkemesi, Celsius'un, Earn ürününe yatırılan kripto varlıklarının sahibi olması gerektiğine karar verdi.

Earn Varliklari Celsiusa Devredildi

ABD mahkemesi, Celsius’un, Earn ürününe yatırılan kripto varlıklarının sahibi olması gerektiğine karar verdi.

Bu hamle, kripto platformu müşterilerinin belirli hizmetleri ya da ürünleri kullanmaları halinde varlıklarına sahip olmadıklarını teyit ediyor.

Celsius, Earn Varlıklarını Kontrol Edecek

New York Güney Bölgesi’ndeki ABD iflas hakimi Yargıç Martin Glenn, verdiği bir mahkeme kararında; Celsius’un hizmet şartlarının, Earn ürününe yatırılan kripto varlıklarının mülkiyetini ele geçirdiğini açıkça ortaya koyduğunu söyledi.

Mahkeme açıklamasında şunlara yer verildi:

“Mahkeme, Celsius’un açık Kullanım Koşullarına dayanarak ve her türlü saklı savunmaya tabi olarak, kripto para varlıklarının (stablecoin’ler dahil) Earn Hesaplarına yatırıldığında, kripto para varlıklarının Celsius’un mülkü haline geldiği sonucuna varmıştır”

Celsius, Temmuz 2022 itibariyle Earn ürününde çeşitli kripto para birimlerinde yaklaşık 4,2 milyar dolar tutuyordu ve bunun 23 milyon doları stablecoin’lerdeydi.

Glenn ayrıca Celsius’un, eyalet düzenleyicilerinin ve ABD Kayyum ofisinin karşı çıktığı yaklaşık 18 milyon dolar değerindeki stablecoin’in satışına izin vermek için iyi bir ticari neden oluşturduğunu yazdı. Celsius, bu stablecoin’lerin satışından elde edilen gelir ile önümüzdeki birkaç ay için idari masraflarını karşılamayı planlıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner