Yükleniyor...

Barcelona ve Atletico Madrid Son 16’da! Fan Token’lar Yükselişte

FC Barcelona (BAR) ve Atletico Madrid (ATM) fan token, futbolun popülaritesi ve taraftar tutkusu sayesinde başarı potansiyelini artırıyor.

barcelona atletico madrid fan token

FC Barcelona (BAR) ve Atletico Madrid (ATM) fan token, futbolun popülaritesi ve taraftar tutkusu sayesinde başarı potansiyelini artırıyor.

Taraftarlar favori kulüplerinin token’larını ne kadar çok satın alırsa, fan token’larının benimsenmesi ve başarı potansiyeli o kadar artar. Elbette yalnızca bunlar değil, kulüplerin sahadaki başarısı ve kripto ile bağlantılı attığı yenilikçi adımlar da fiyatı direkt olarak etkiliyor. Barcelona ve Atletico Madrid’in fan token’ların yaşanan ufak çaplı artış da tam olarak bu durumu yansıtıyor.

Barcelona ve Atletico Madrid Fan Token’larının Fiyatı Arttı

Kripto sektörü ve spor dünyası kısa süre içerisinde iç içe geçmeyi başardı. Özellikle NFT’ler, fan token’lar ve blockchain teknolojisinin kullanıldığı ürün ve hizmetler, spor organizasyonları sayesinde yeni değerler ortaya çıktı. Kripto ile arasını sıcak tutan Barcelona ve Atletico Madrid de değerlere katkıda bulunan takımlar arasında yer alıyor.

Chiliz tabanlı Barcelona fan token BAR fiyatı son 24 saat içerisinde yükselişe geçti ve 3,75 dolara yükseldi. Atletico Madrid fan token’ı ATM ise 2,57 dolar seviyesinde.

fc barcelona fan token BAR fiyat
FC Barcelona Fan Token (BAR) 14 Günlük Grafik

BAR, CoinGecko verilerine göre, son 24 saat içinde yüzde 5,2 yükselerek Aralık ayından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Geriye dönük olarak 7 günlük periyotta yüzde 7,4 ve 14 günlük periyotta ise yüzde 6,9’luk bir büyüme gösterdiği görülüyor.

atletico madrid fan token ATM fiyat
Atletico Madrid Fan Token (ATM) 14 Günlük Grafik

ATM, son 24 saatlik süreçte 3,6’lık bir büyüme kaydetti. 7 günlük grafikte yüzde 11,2 ve 14 günlük grafikte 11,1’lik bir büyüme gösterdi.

Barcelona ve Atletico Madrid’in fan token’larının yükselişinin ardında iki farklı sebep yatıyor:

  • Birinci sebep, İspanya Kral Kupası son 32 turunda Barcelona ve Atletico Madrid deplasmanda oynadıkları maçları kazanarak son 16’ya kalması.
  • İkinci sebep, Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından Upbit’in AC Milan Fan Token (ACM), Atletico Madrid Fan Token (ATM), Manchester City Fan Token (CITY), Napoli Fan Token (NAP), Arsenal Fan Token (AFC), Barcelona Fan Token (BAR) ve Inter Milan Fan Token’ı (INTER) listelediğini açıklaması.

Tüm bunlara ek olarak, fan token’ların tabanını oluşturan Chiliz’de de yükseliş yaşandı.

Chiliz CEO’su Alexandre Dreyfus, Endonezya’nın borsa açma kararını konu alan ve Bloomberg tarafından yayınlanan haberi alıntılayıp bunun harika bir gelişme olduğunu söyledi. Dreyfus, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Chiliz ve Socios için harika haber. Endonezya, düzenleyici yetkilerini Finansal Hizmetler Kurumu’na devretmeden önce bu yıl bir kripto borsası kurmayı planlıyor. Fan tokenler için iyi bir gelişme.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner