Yükleniyor...

Bulgaristan’dan kripto hamlesi: Futbol kulübü devreye girdi!

Bulgaristan'ın en eski futbol kulübü Botev Plovdiv FC, Bitcoin ve Lightning Network ödemelerini kabul ederek, merkeziyetsiz protokol Nostr'a katıldı.

bitcoin bulgaristan futbol kulübü

Bulgaristan’ın en eski futbol kulübü Botev Plovdiv FC, Bitcoin ve Lightning Network ödemelerini kabul ederek, merkeziyetsiz protokol Nostr’a katıldı.

Kritp sektörüne dahil olan futbol kulüplerinin son ismi Botev Plovdiv FC oldu. Taraftarlar, anında geçerli olmak üzere, Bulgar Parva Liga’nın en üst düzey ligindeki maçlar sırasında Botev Plovdiv FC’nin taraftar mağazalarında ve tribünlerinde eşler arası ödemeler için Bitcoin‘i kullanabilecek. Ayrıca kulübün, bilet işlemleri ve çevrimiçi mağazası için Bitcoin ödemelerini uzatma yönünde planları da var.

634eadc1 cbee 41ba 8d11 6247a29cd61c

Kulüp başkanı, Bitcoin ve Lightning Network’ün önemini ele aldı!

111 yıllık futbol kulübünün başkanı Anton Zingarevich, Lightning Network’ün potansiyelini vurgulayarak bu hamleye duyduğu heyecanı dile getirdi. Bir basın açıklamasında şunları söyledi:

“Bitcoin ödemelerinin günlük hayatımızın interneti kadar yaygın hale geleceğini öngörüyoruz. Bu entegrasyon sadece vizyonumuzla uyumlu olmakla kalmıyor, aynı zamanda hayranlarımıza ve paydaşlarımıza benzersiz bir kolaylık da sunuyor.“

Girişim, açık kaynak mimarisi, güvenli altyapısı ve düşük ticari ücretleriyle bilinen bir Bitcoin ödeme işlemcisi olan BTCPay Server ile yapılan ortaklık sayesinde gerçeğe dönüştü. Ödeme donanımı, satış noktası cihazlarını sağlayan Bitcoinize.com ile işbirliği içinde CryptoDesk.bg tarafından gerçekleştirildi. 

9cb8dec5 f59f 41d7 ba32 5aaee8a637fa

BTCPay Server’ın kurucusu Nicolas Dorier, yerel Bitcoin’in benimsenmesinin önemini vurguladı ve Plovdiv’deki çalışma gibi dönüştürücü çabaları desteklemeye kararlı olduğunu belirtti. Botev Plovdiv FC’nin Bitcoin direktörü George Manolov, “Bitcoin teknolojik, sosyal ve finansal fırsatlardan oluşan bir evren sunuyor” dedi. Ayrıca ifadelerine şöyle devam etti:

“Botev olarak, bu yenilikleri spora taşımaktan ve bunların dönüştürücü enerjisini kulübümüzü benzeri görülmemiş boyutlara taşımak için kullanmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bulgaristan’ın en eski futbol kulübü olarak bizden öncü ürünler ve girişimler bekleyin.“

Botev Plovdiv FC, Bitcoin’i benimsemenin yanı sıra çevrimiçi varlığını da yeniledi. Kulübün resmi web sitesi güncellendi, İngilizce sosyal medya kanalları hızlandırıldı ve kulüp, sansüre dayanıklı sosyal medya sunan merkeziyetsiz bir protokol olan Nostr’da bir hesap oluşturdu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner