Yükleniyor...

Burger King’den Kripto Para ile Ödeme Hamlesi!

Dünyanın en popüler fast-food zincirlerinden Burger King, restoranlarındaki şarj cihazları için kripto aracılığıyla ödeme kabul etmeye başladı.

burger

Dünyanın en popüler fast-food zincirlerinden Burger King, restoranlarındaki şarj cihazları için kripto aracılığıyla ödeme kabul etmeye başladı.

Küresel fast-food sektörünün liderlerinden olan Burger King, Paris’te bulunan restoranlarda kripto ödeme yöntemlerine yönelik bir hamlede bulundu. Alchemy Pay ve Binance Pay ile ödeme kabul eden, Instpower taşınabilir şarj cihazı makinelerini kurdu. Burger King’in kripto ödeme hizmetlerinin başlangıç adımları, endüstri çapında büyük ilgiyle karşılandı. 14.000 den fazla yerde şarj hizmetleri sunan Instpower, Burger King’in Paris restoranlarında böyle bir sistem sunmasıyla kendi sektöründe daha da ön plana çıktı.

Restoranlardaki Sarj Cihazlarında Kripto Paralar Kullanılabilecek

maxresdefault

Burger King’in böylesine bir adım atmasından sonra yetkili kişiler tarafınca konuya ilişkin yorumlar gelmeye başladı. Instpower makinelerinin Avrupa yönlü faaliyetlerinden sorumlu distribütör Flash Development’ın CEO’su Yann Phu, makinelerin Paris’e dahil edilmesinden çok memnun olduğunu belirterek “Burger King ile Paris’teki bu işbirliği, bizi Avrupa’daki çalışmalarımızı daha da güçlendirdi” dedi.

İfadelerine devam eden Phu, “Instpower’ın makineleri, müşteriler aktifken cihazlarına güç vermesini sağlayacak. Asya’da bu şarj bankaları yaygın olarak kullanılıyor, ancak Avrupa pazarı bu konuyu daha yeni benimsiyor. Alchemy Pay’in kullanıcıların Binance Pay aracılığıyla kripto ile ödeme fırsatı sunarak, Avrupalılara son teknoloji ödeme seçeneklerini getiriyoruz.” diyerek düşüncelerini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner