Yükleniyor...

Binance, Gürcistan’da Bölgesel Merkez Açıyor

Binance, 2023’ün sonuna kadar Gürcistan’da yeni bir merkez kurarak daha fazla istihdam yaratmayı hedefliyor.

Binance Listelemelerine Yonelik Dedikodular Cogaliyor

Binance, 2023’ün sonuna kadar Gürcistan’da yeni bir merkez kurarak daha fazla istihdam yaratmayı hedefliyor. 

Şu anda Gürcistan’da 25 kişiyi istihdam eden Binance, 2023’ün sonuna kadar ülkede yeni bir merkez kurmayı planlıyor. Platform 26 Mart’ta yaptığı açıklamada, ülkede kripto paranın daha fazla benimsenmesini teşvik etmeyi amaçlayan yeni blockchain merkezinin, bu yılın sonuna doğru açılacağını duyurdu. 

Gürcistan Kripto Merkezi Olmayı Hedefliyor

Binance, blockchain alanındaki yetenekleri Gürcistan’a çekmeyi, sektör eğitimini teşvik etmeyi ve bölgede daha fazla iş fırsatı yaratmayı amaçlıyor. 

Yapılan duyuruya göre, Binance’in Gürcistan bölümü şu anda eğitim ve hackathon etkinlikleri düzenlemek için yerel kamu ve özel sektörle işbirliği yapan 25 kişiyi bünyesinde barındırıyor. 

Binance, bu yılın başlarında yerel kripto ödeme ağ geçidi CityPay ile ortaklık kurdu. Bunun yanı sıra Gürcistan İnovasyon ve Teknoloji Ajansı (GITA) ile iş birliğine girdi ve kadın odaklı Web3 eğitimini desteklemek için Binance Charity girişimini başlattı. 

Kurulacak olan yeni merkez ile ilgili yorumlarda bulunan Binance Bölge Direktörü Vladimir Smerkis, Gürcistan’ın bölgedeki en yenilikçi ülkeleren biri olduğuna değindi. Smerkis konuşmasının devamında ise şu ifadelere yer verdi: “Binance için Gürcistan haritamızdaki önemli bir nokta. Bugüne kadar burada üç topluluk buluşması düzenledik ve toplamda 2.000’den fazla kişi katıldı.” 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Gürcistan’ı ilk kez Kasım 2022’de ziyaret etti. CZ, ziyaret sırasında Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili ve yerel kripto topluluklarıyla bir araya geldi. 

Sovyetler Birliği’nin eski bir üyesi olan Gürcistan, dünyanın en kripto dostu ülkelerinden biri olarak anılıyor ve Gürcistan hükümeti ülkeyi küresel kripto merkezi haline getirmeyi hedefliyor. 

CoinATMRadar’ın verilerine göre, Gürcistan’ın başkenti Tiflis tek başına 100’den fazla Bitcoin ATM’sine ev sahipliği yapıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner