Yükleniyor...

Bitcoin, Haftayı 27.000 Doların Üzerinde Açtı! 27 Mart BTC Analizi

Kripto paraların lideri henüz rotasını belirlememiş durumda, haftayı 27 bin doların üzerinde açan Bitcoin (BTC) için güncel değerlendirme.

analiz

Kripto paraların lideri henüz rotasını belirlememiş durumda, haftayı 27 bin doların üzerinde açan Bitcoin (BTC) için güncel değerlendirme.

Kripto para piyasasındaki dalgalanmalar devam ediyor. Yakın süreçte ardı ardına gelen gelişmeler, BTC fiyatını kararsızlığa sürüklediği görülüyor. Banka krizlerinin ve Fed’in karamsar hava yaratması, kripto piyasasında sert fiyatlamalara yol açmıştı. BTC’nin büyük tablodaki en önemli engeli olan 28.860 doları kalıcı aşamaması, fiyattaki yön belirsizliğini de beraberinde getirdi. Güçlü destek değerinin (25.000 dolar) üzerinde seyreden BTC’nin kısa zamanlı zirveler yaratması için olumlu haberlere ve iştahlı alıcılara gerek duyabilir.

Bitcoin (BTC) Grafik Analizi

Kısa zamanlı BTC grafiği ele alındığında, son günlerdeki durgun fiyat hareketleri göze çarpıyor. 27.760 doların yükselişin devam edebilmesi için aşılması gereken ilk direnç olarak karşımıza çıktığı görülüyor. Fed faiz kararı günü yaşanan dalganlanma ile BTC, 26.600 dolar seviyesine gerilemişti. Güncel durum için direncin altında seyreden BTC, 27.760 dolar direncini aşamadığı takdirde, tekrardan 26.920 dolar seviyelerine bir fiyat testi gerçekleştirebilir. 28.860 doların aşıldığı ve istikrar sağlandığı senaryoda ise, BTC için 30.000 dolar yolculuğu mümkün görülüyor.

Ekran Resmi 2023 03 27 09.25.06

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner