Yükleniyor...

Elon Musk, Twitter’a Değer Biçti

Kripto topluluğu tarafından sevilen isimlerden olan Elon Musk, Twitter'a değer biçti.

elon musk kripto

Kripto topluluğu tarafından sevilen isimlerden olan Elon Musk, Twitter’a değer biçti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması uzun bir süreç sonunda gerçekleşmişti. Twitter satın alımını kripto para topluluğu ise oldukça olumlu yorumladı.

Elon Musk’a Göre Twitter 20 Milyar Dolar Değerinde

Twitter CEO’su Elon Musk’ın Twitter çalışanlarına gönderdiği bir e-postaya göre, sosyal medya şirketinin çalışanlarına yaklaşık 20 milyar dolar değerinde hisse senedi hibesi teklif etti.

Bildirilen değerleme, Musk’ın sosyal medya platformunu satın almak için ödediği 44 milyar doların yarısından daha az, bu da Twitter’ın değerinde bir düşüşe işaret ediyor. Bu 20 milyar dolarlık değerleme ile Musk şimdilik Twitter‘dan zarar etmişe benziyor.

elon musk cocugu

Her daim kripto paralarla da içli dışlı olan Musk, Twitter‘ı geçtiğimiz yıl satın aldıktan sonra platformda bazı radikal değişiklikler yaptı. Tweet görüntülenmeleri eklenmesi, Twitter Blue uygulamasının başlatılması gibi yenilikler getirdi. Bununla birlikte Musk, hatta CEO olarak kalıp kalmayacağını bile Twitter üzerinden karar verdi.

Kripto topluluğunun en sevdiği iş adamlarından olan Musk’ın memecoin‘lere olan yatkınlığı da su götürmeyen bir gerçek. Musk geçtiğimiz boğa döneminde Dogecoin‘in yükselmesinde baş rol oynamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner