Yükleniyor...

Dogecoin, Elon Musk Etkisiyle Yükselişe Geçti

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası Dogecoin fiyatı yüzde 4’lük bir artış yaşadı.

Dogecoin Elon Musk Destegiyle Gucleniyor

Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşım sonrası Dogecoin fiyatı yüzde 4’lük bir artış yaşadı. 

Daha önce birçok kez Dogecoin fiyatının ralli yaşamasına sebep olan Twitter CEO’su Elon Musk, Dogecoin topluluk üyesine verdiği yanıt sonrası DOGE fiyatına bir kez daha etki etti. 

DOGE Entegrasyonu Masadan Kalkmış Olabilir

Musk, bir ay sonra ABD’ye yapacağı seyahatte Twitter’ın genel merkezini ziyaret etmek isteyen DogeDesigner adlı Twitter kullanıcısına şakayla karışık bir yanıt verdi. 

Elon Musk, verdiği yanıtta: “Tamam, ama 3 doge’a mal olacak” ifadelerini kullandı. Musk’ın verdiği bu yanıt, Dogecoin yatırımcıları arasında DOGE’un Twitter’da ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceği söylentisini bir kez daha körükledi. 

Dogecoin’in Twitter’da ödeme yöntemi olarak kabul edileceğine dair herhangi bir kanıt bulunmuyor. Dogecoin gibi kripto para birimlerinin olası entegrasyonu konusunda son zamanlarda oldukça sessiz kalındı. Elon Musk ara sıra birkaç Dogecoin tweet’i atsa da, DOGE entegrasyonu şu anda masadan kalkmış gibi görünüyor. 

Musk, yaptığı paylaşımdan birkaç saat sonra DogeDesigner’ın başka bir gönderisine yanıt vererek: “44 milyar dolar Twitter’ın maliyeti değildi. İfade özgürlüğünü yeniden tesis etmenin bedeliydi” ifadelerini kullandı ve bazı şeylerin paha biçilemez olduğunu söyledi. 

Öte yandan Musk son zamanlarda Federal Rezerv (FED) politikasına ilişikin yorumlarıyla manşetlerde yer aldı. Musk, sabitlenmiş bir tweetinde mevduat sahiplerinin kaçmasının en büyük nedenlerinden birinin insanların paralarını düşük faizli tasarruf hesaplarından yüksek faizli para piyasası hesaplarına taşımaları olduğunu yazıyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner