Yükleniyor...

Avukatlar Hong Kong’un Kripto Kuralları Konusunda Endişeli

Hong Kong kripto borsalarını düzenleme ve yatırımcıyı korumak adına yasalar çıkarmaya hazırlanırken avukatlardan geri bildirimleri topluyor.

hongkong

Hong Kong kripto borsalarını düzenleme ve yatırımcıyı korumak adına yasalar çıkarmaya hazırlanırken avukatlardan geri bildirimleri topluyor.

Avukatlar, Hong Kong‘un kripto kurallarının fazla katı olması konusunda hükümete geri bildirimde bulundu. Hong Kong kurallarda esnemeye gidebilir.

Avukatlara Göre Hong Kong’un Kripto Kuralları Sıkı

Hong Kong‘un kripto borsalarını düzenleme ve perakende yatırımcıların dijital varlıkların ticaretini yapmalarına izin verme planı, önerilen kuralların çok katı olduğundan endişe eden avukatlardan geri bildirimler alıyor.

Sınırlı token bulundurulması, vadeli ticaret eksikliği ve soğuk depolama kuralları endişe duyulan alanlar arasında.

kripto para kurallari

Hong Kong bir zamanlar kripto faaliyetinin merkez üssü konumundaydı. Buna karşın Çinli yetkililerin dijital varlıklar üzerindeki daha geniş kısıtlamaları ve özellikle Covid ile ilgili birkaç yıllık sıkı karantina önlemleri sırasında bu statüsünü kaybetti.

Hong Kong, kripto konusundaki itibarını geri kazanma çabasıyla bu yıl yeni bir lisans tutumuna geçti. Şehir, bu tutumla beraber Singapur’a ve başka yerlere giden geliştiricileri ve şirketleri geri çekebileceğini düşünüyor.

Kripto şirketleri ve avukatları, önerilen rejimin çok katı olduğunu ve hükümetin şehri dijital olarak restore etme hedefini karşılamak için gereken şirketlerin dikkatinin çekmeyeceğini savunarak, daha yürürlüğe girmeden önce yeni lisanslama kurallarında değişiklik yapılmasını istiyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner