Yükleniyor...

BurgerSwap Saldırıya Uğradı: Kayıp 7,2 Milyon Dolar

Bir başka Binance Smart Chain tabanlı DeFi protokolü milyonlarca dolarlık kayba neden olan bir saldırıya uğradı.

burgerswap flash loan saldirisi

Bir başka Binance Smart Chain tabanlı DeFi protokolü milyonlarca dolarlık kayba neden olan bir saldırıya uğradı.

Binance Smart Chain ağında bulunan popüler merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolü BurgerSwap, şok eden bir flash loan saldırısına maruz kaldı. Otomatik piyasa yapıcı 7,2 milyon dolar kaybetti.

BurgerSwap duyurusunda, kullanıcılarının tüm kayıplarını karşılamak için çaba göstereceğini iddia ediyor:

“Şu anki toplam kayıp yaklaşık 7 milyon dolar ve tüm kayıplarınızı karşılamak için çaba göstereceğiz.”

DEX, ekibinin “konu üzerinde çalıştığını” açıkladı. Yapılan ilk açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “BurgerSwap az önce Flash Loan saldırısı yaşadı. Daha fazla kayıp yaşamamak için Swap ve BURGER üretimini askıya aldık. Teknik ekibimiz sorun üzerinde çalışıyor.” Daha sonra ise sorunun tahsis edildiğini ve kesinlikle kullanıcıların kaybını karşılamak için çabalayacaklarını söylediler.

Geçtiğimiz günlerde, PancakeBunny de bir saldırıya uğramıştı. Spartan Protocol, bEarn Fi, Uranium Finance ve diğer birkaç protokol de aynı kaderi paylaştı. Ethereum tabanlı DeFi projeleri de istismarlara tanık oldu. Daha önce bildirildiği üzere, DeFi suçluları 2021’de sadece dört ayda 240 milyon dolar topladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner