Yükleniyor...

Busan Belediyesi, Dijital Varlık Borsası Kuracak

Güney Kore'nin Busan kentinde merkeziyetsiz bir dijital varlık borsası kurulacak.

Busan Belediyesi Dijital Varlik Borsasi Kuracak

Güney Kore’nin Busan kentinde merkeziyetsiz bir dijital varlık borsası kurulacak.

Geçtiğimiz yıl Kasım ayında yaşanan FTX krizi, birçok kripto borsasını yeniden yapılandırmaya itti. Özellikle kripto yatırımcılarının güven kaybına yol açan krizler, yeni yılda düzenleme ihtiyaçlarını ön plana çıkardı. Birçok ülke, kripto borsalarının bir denetim içerisinde hareket etmesi için düzenlemelerini sürdürüyor. Kısa bir süre önce Endonezya, kripto düzenleme reformunun bir parçası olarak ulusal kripto para borsası oluşturmayı planladığını duyurdu. Benzer bir hamle de yine Asya kıtasındaki Güney Kore’den geliyor.

Busan Belediyesi, Dijital Varlık Borsası Kurmayı Planlıyor

Busan Dijital Varlık Borsası Kuruluş Tanıtım Komitesi, yıl sonuna kadar işlevsel bir borsa oluşturmayı planladığını söyledi.

Busan Dijital Varlık Borsası Kuruluş Tanıtım Komitesi tarafından açıklandığı üzere plan; yerel finans şirketleri ile dijital varlık borsalarının koordine edilmesini ve borsa için temel teşkil edecek bir işlem destek sistemi kurulmasını içeriyor. Komite tarafından yapılan açıklamada şunlar da belirtildi:

“Busan Dijital Varlık Borsası, yatırımcıları yoğun bir şekilde korumak ve dijital inovasyona çeşitli şekillerde öncülük etmek için mevcut yerel sanal varlık borsalarından farklı, merkezi olmayan adil bir borsa yapısına sahiptir.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner