Yükleniyor...

DCG Alt Şirketi Genesis, İflas Başvurusunda Bulundu!

Digital Currency Group'un (DCG) alt şirketi olan Genesis, 3 milyar dolardan fazla bir borç yükü nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

DCG Alt Sirketi Genesis Iflas Basvurusunda Bulundu

Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketi olan Genesis, 3 milyar dolardan fazla bir borç yükü nedeniyle iflas başvurusunda bulundu.

FTX çöküşüyle başlayan süreçler, birçok şirketin iflas etmesine yol açtı. Özellikle ön plana çıkan kurumsal devler, yaşadıkları likidite sorunlarıyla gündemde yer edindi. Son olarak Digital Currency Group‘un alt şirketi olan Genesis de Bölüm 11 iflas başvurusunda bulundu. Kripto ticaret platformu, 3 milyardan fazla borç yükünü ve 100 binden fazla alacaklısını karşılayamadı.

Genesis, Maddi Sıkıntılarının Ardından İflas Başvurusunda Bulundu

Digital Currency Group’un (DCG) alt şirketlerinden birisi olan Genesis, FTX süreçlerinden etkilendiği ve likidite sorunları yaşadığı gerekçesiyle iflas başvurusunda bulundu.

Aylar önce para çekme işlemlerini durduran platform, ayakta kalmayı başaramadı. DCG, alt şirketini kurtarabilmek için CoinDesk‘in de satışını masaya koymuştu. Ancak borç yükümlülüklerini karşılayamayan şirket, 3 milyar dolarlık borç ile iflas başvurusunu bildirdi.

DCG, alt şirketinin bildirdiği bu iflas başvurusuna karşı henüz bir hamle yapmadı. Bilindiği gibi DCG, bünyesinde Genesis, CoinDesk ve Grayscale‘yi barındırıyor.

Şimdi gözler, Grayscale ve CoinDesk tarafında neler yaşanacağında.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner