Yükleniyor...

UFO Gaming (UFO) Crypto Dark Metaverse Nedir?

UFO Gaming, bir merkezi olmayan, topluluğa ait, geleneksel oyunlardan blok zincirine köprü kuran, galaksiler arası temalı bir oyundur.

ufo g

UFO Gaming, bir merkezi olmayan, topluluğa ait, geleneksel oyunlardan blok zincirine köprü kuran, galaksiler arası temalı bir oyundur.

UFO Gaming, metaverse kavramının yaygınlaşmasından ve Facebook’un Meta olarak markalaşmasından önce de mevcuttu. Yıllarca süren inşa ve gelişmelerden sonra, 2022 Temmuz ayı sonlarında düzenlenen lansman ile, dünyanın Dark Metaverse’e erişimi sağlandı. Peki, UFO Gaming’i kripto alanında sayıları sürekli artan birçok metaverse temalı projelerden ayıran fark nedir? UFO Gaming bir sonraki eSpor devi mi?

Soruların yanıtlarını bulmak için Dark Metaverse’ün ne olduğunu açıklamak gerekir…

UFO Gaming Nedir?

UFO Gaming, merkeziyetsiz bir oyna-kazan platformudur. Projenin amacı, sanal dünyanın sonsuz olasılıkları için blokzincir teknolojisinden yararlanmaktır. Oynarken kazanmaya teşvik eden bu oyun projesi ile, stake edilebilir ve ödüller kazanılabilir. Gerçek dünyada parasal değeri olan NFT’ler ile dijital varlıklara ve sanal arazilere sahip olunabilir.

UFO Gaming, topluluk tarafından yönetilir ve merkezi olmayan otonom organizasyon (DAO) olarak çalışır. Tekliflere oy vermek için, projenin başarısı üzerinde size eşit hak veren UFO token’lara sahip olmanız gerekir. Dark Metavers’in geliştirilmesi ile, UFO eSpor endüstrisinde iddialı gözükmektedir.

ufo gaming

UFO Gaming Nasıl Çalışır?

UFO Gaming Platform’u tamamen topluluğuna aittir ve odak noktası blokzincir tabanlı oyundur. Kullanıcılara uygun geliştirilmeye özen gösterilmiştir. UFO ekosistemi Dark Metaverse, Super Galactic ve turnuvalardan oluşmaktadır.

Dark Metaverse, UFO’nun operasyonlarının temel bir bileşeni olan sürükleyici, hayali bir gezegendir. Bu metaverse temalı ekosistemde, üretilebilir oyun için NFT’ler, sanal arazi ve bir metaverse fırlatma paneli ve oyna-kazan oyunlar bulunmaktadır.

Dark Metaverse, Ethereum ağıyla sınırlı değildir; diğer blokzincirler üzerine de inşa edilebilirler. Kısacası zincirden bağımsızdır. Dark Metavers’deki en büyük toprak sahiplerine ”Ebedi” ismi verilmektedir. Veri deposu için karlıdırlar ve birçok hakka sahiptirler. Sürekli yeni gezegenler eklenmesi, Dark Metavers’e yeni oyunların geldiğini gösterecektir. Dark Metavers’te bir gezegende yaşarken yeni oyun lansman satışlarına erişerek gelir artırılabilecektir.

Bir NFT pazarına sahip olacak olan Dark Metaverse, zincirler arası bir DEX başlatmak için Kadena Ve Kaddex ile şirket içi bir işbirliği yapacak. Alım satım, stake etme ve NFT stake etme yoluyla UFO Gaming varlıklarından daha fazla para kazanmak, piyasaya sürülen DEX ile gerçekleşecek.

Super Galactic, UFO Gaming’in Dark Metavers’inde piyasaya sürülen ilk oyunudur. Super Galactik, bir arcade oyunudur. NFT’ler şeklinde dijital askerler üretilebilir ve savaşlardan ödüller kazanılabilmektedir. Super Galactic, Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiştir ve Polygon ağına entegrasyonu sağlanmıştır.

Super Galactic, UFO, Plazma Noktaları ve UAP token oluşan üç token’lı bir sistem kullanır. Oyuna başlamak için The Cosmos’ta UFO’ya bahis yapılması gerekir. Stake edilen token’lar ile, oyunu oynamak için gereken UFOep’leri satın almak için kullanılan Plazma Puanları kazanılır. Günlük görevlere katılarak ve görevleri tamamlayarak token’lar elde edilir, bu token’lar ile askerler üretilebilir. UFO ve UAP token’lar takas edilebilir ancak Plazma Puanları sadece UFOep NFT’leri basmak içindir.

Turnuvalar aracılığı ile oyna-kazan NFT oyunlarının yanı sıra eSporlar ve yayın akışıyla UFO Gaming daha büyük oyun endüstrisini de hedeflemektedir. Cazip ödüllere sahip turnuvalara ev sahipliği yaparak yayıncılar ile de ortaklık kuruldu. Buna örnek olarak, UFO Gaming, oyuncuların 10 bin dolarlık bir ödül için yarıştığı bir Apex Legend turnuvası düzenledi. Bunun yanı sıra UFO Gaming, Top Dogs eSports takımını satın almak için Horizon ile işbirliği yaptı.

UFO Coin Piyasa Verileri

UFO Coin fiyatı ve diğer piyasa verilerini görmek için çeşitli kripto para borsalarının websitesi kullanılabilir. Örneğin, Binance, Coinbase, Bitfinex gibi borsalar kripto paraların fiyatlarını ve diğer piyasa verilerini gerçek zamanlı olarak gösterir. Ayrıca, kripto paralarla ilgili haberleri ve analizleri içeren uzman siteleri de mevcuttur. Örneğin, CoinDesk, CoinTelegraph gibi siteler kripto paraların fiyatlarını ve diğer piyasa verilerini takip etmek için kullanılabilir.

UFO’ya ait piyasa verileri incelendiğinde, 26 trilyon UFO Coin arzı mevcuttur. UFO en yüksek ATH fiyatı 25 Kasım 2021’de 0,000055 USD olarak kaydedilmiştir. UFO en düşük ATL fiyatı ise 20 Temmuz 2021 tarihinde 0,00000035 USD’dir.

UFO Coin Fiyatı

Dijital varlıkların fiyatını etkileyen pek çok değişken vardır. Kripto paraların fiyatını etkileyen faktörler arasında şunlar sayılabilir:

  1. Piyasa likiditesi: Kripto paraların fiyatları piyasa likiditesi ile doğrudan ilişkilidir. Daha yüksek likidite daha az volatil fiyatların oluşmasına neden olurken, daha düşük likidite daha yüksek volatil fiyatların oluşmasına neden olabilir.
  2. Sosyal medya ve haberler: Kripto paralar hakkında yapılan haberler ve sosyal medya paylaşımları fiyatları doğrudan etkileyebilir. Özellikle negatif haberler veya sosyal medya paylaşımları fiyatları düşürebilirken, pozitif haberler veya sosyal medya paylaşımları fiyatları yükseltebilir.
  3. Regülasyon: Kripto paraların fiyatları regülasyonlarla doğrudan ilişkilidir. Özellikle yasaklamalar veya kısıtlamalar fiyatları düşürebilirken, serbestleştirmeler veya teşvikler fiyatları yükseltebilir.
  4. Teknolojik gelişmeler: Kripto paraların fiyatları teknolojik gelişmelerle de doğrudan ilişkilidir. Özellikle yeni özellikler veya hizmetler fiyatları yükseltebilirken, teknolojik problemler veya güvenlik açıkları fiyatları düşürebilir.

UFO Coin fiyatı da sıralanan bu faktörlerden etkilenebilmektedir. Güncel fiyatı ise şu şekildedir:

ufo-gaming

UFO Gaming (UFO)

0.00000059175855 $

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner