Yükleniyor...

Busan ve FTX Blockchain’i Geliştirmede Ortak Çalışacak

Güney Kore şehri Busan, gelecekte şehrinde blockchain bölgesi yaratmayı hedefliyor.

Busan ve FTX Blockchaini Gelistirmede Ortak Calisacak

Güney Kore şehri Busan, gelecekte şehrinde blockchain bölgesi yaratmayı hedefliyor. Busan, bu hedef doğrultusunda FTX ile anlaşma yaptı.

Ayrıca Busan, FTX ile de blockchain tabanlı işletmeleri geliştirmek için anlaşma yaptı.

Busan, Blockchain Kenti Olma Yolunda İlerliyor

Busan, gelecekte blockchain merkezi olma yolunda somut adımlar atıyor. Geçtiğimiz aylarda Binance ile anlaşma yapan liman kenti, Busan Metropolitan City’de yer alan habere göre, FTX ile Busan Digital Asset Exchange’i kurmak için birlikte çalışacak.

Anlaşmada FTX’in bölgesel üniversitelerle bağlantılı olarak blockchain konusunda eğitimi daha da geliştireceği ve teşvik edeceği belirtiliyor. Busan blockchain özel serbest bölgesinde projeler başlatacak. Belediye Başkanı Park Hyung-jun, Busan’ı bir blockchain merkezi yapma çabalarından vazgeçmeyeceğini söyledi.

Bunlara ek olarak Hyung-jun anlaşmaya dair şunları söyledi:

“Bu anlaşma ile Busan Digital Asset Exchange’in kurulmasına yardımcı olacağız ve yerel ekonomi için yeni bir büyümenin başlangıcını sağlayacağız”

Özel bölge, blockchain tabanlı ürün ve uygulamaların genel halk tarafından kullanılması için geliştirilmişti. Bunlar arasında blockchain tabanlı bir kimlik hizmeti olan B Pass, dijital defterine dayalı yerel para birimi dolaşımını artıran bir hizmet olan Busan Digital Voucher, Citizen Safety Report ve bir deniz ürünleri lojistik hizmeti olan B-Fresh yer alıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner