Yükleniyor...

Blockchain Girişimi Sei Labs, 5 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Sei Labs, ticarete odaklı yeni bir blockchain ağı başlatmak için 5 milyon dolarlık yatırım topladı.

Blockchain Girisimi Sei Labs 5 Milyon Dolar Yatirim Aldi

Sei Labs, ticarete odaklı yeni bir blockchain ağı başlatmak için 5 milyon dolarlık yatırım topladı.

Blockchain ağlarına yapılan yatırım miktarı, yeni girişimlerin ekosisteme dahil olmasıyla birlikte artış gösteriyor. Eski Goldman Sachs çalışanı Jeff Feng ve Robinhood çalışanı Jay Joh tarafından kurulan Sei Labs, DeFi işlemlerini hızlandıracak bir blockchain ağı oluşturmayı hedefliyor.

Sei Labs’ın Hedefi Yatırım ile Blockchain Ağını Büyütmek

Bloomberg‘te yer alan habere göre, Flow Traders ve Hudson River Trading tarafından yapılan yatırım, Multicoin Capital tarafından yönetilen 5 milyon dolarlık bir tohum turunun parçası olarak geliyor.

Özellikle ticaret odaklı blockchain ağı girişimi olan Sei Labs’ın diğer yatırımcıları arasında, Coinbase Ventures ve GSR yer alıyor.

Cosmos blockchain ağından gelen kodu kullanacak olan Layer-1 blockchain ağının, işlemleri 600 milisaniye kadar kısa bir sürede tamamlayabileceği belirtiliyor. Sei Labs tarafından hazırlanan protokolün bu yıl içinde başlaması bekleniyor.

Girişimin mühendislik ekibinin çoğu Robinhood’ın trade ekibinden geliyor. Son yatırımdan elde edilen gelir, ağın büyümesini finanse etmek için kullanılacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner