Yükleniyor...

Ethereum Classic Hashrate’inde Artış Yaşanıyor

Ethereum Classic (ETC), yaklaşan Ethereum Merge'ü öncesinde madencilerin artan ilgisi sebebiyle hashrate'inde yükseliş yaşıyor.

Ethereum Classic Hashrateinde Artis Yasaniyor

Ethereum Classic (ETC), yaklaşan Ethereum Merge’ü öncesinde madencilerin artan ilgisi sebebiyle hashrate’inde yükseliş yaşıyor.

Birçok Ethereum madencisinin Proof of Work konsensüsünden Proof of Stake’e geçişiyle madencilik için yeni bir çıkış arıyor. Madencilerin operasyonlarını Ethereum Classic’e (ETC) taşıyor olması ETC’nin hashrate’inde yükselişe sebep oldu.

Ethereum Madencileri Ethereum Classic’e Geçiyor

Ethreum Classic, Ethereum madencilerinin operasyonlarına devam etmek için en çok geçiş yapmayı tercih ettiği ağ oldu. BitwiseInvest araştırmacısı Gayatri Dhumal tarafından paylaşılan verilere göre, Ethereum Classic (ETC), Haziran ayından bu yana hashrate’inde yüzde 83 artış yaşadı. Bunun yanında ise Ethereum (ETH) hashrate’inde ise aynı süre zarfında yüzde 11 düşüş yaşandı.

Konu hakkında fikirleri merak edilen Ethereum kurucusu Vitalik Buterin konu hakkında fikirlerini söylemişti. Kanadalı programcı bunu madenciler için iyi bir alternatif olarak nitelendirdi. ETC, bulut madencilik firması Antpool’un CEO’su Leon Lv’nin zincire 10 milyon dolarlık bir yatırım açıklamasının ardından kayda değer bir yükseliş göstermişti. İlerleyen günlerde Ethereum Classic’teki hashrate’in artışına devam edeceği ön görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner