Yükleniyor...

BUSD, Polygon ve Avalanche’da Desteklenmeye Başladı

BUSD, Polygon ve Avalanche ağlarında artık destekleniyor.

busd

BUSD, Polygon ve Avalanche ağlarında artık destekleniyor.

Kripto para borsası Binance’in stablecoin’i olan BUSDü artık Avalanche ve Polygon ağlarında yer alacak.

BUSD, İki Blockchain’de Daha Destekleniyor

Borsa bugün yaptığı duyuruda, BUSD’nin Avalanche ve Polygon ağlarında “güvenli” ve “verimli bir şekilde” keşfedilebileceğini söyledi.

Binance ilk olarak BUSD’yi, Eylül 2019’da Paxos ile anlaşmalı bir biçimde Ethereum ağında piyasaya sürdü.

BUSD, şu anda piyasa değerine göre dünyanın en büyük yedinci kripto para birimi olma özelliğine sahip. CoinMarketCap verilerine göre toplam piyasa değeri yaklaşık 20.5 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Binance, bu ayın başlarında TUSD, USDC ve USDP mevduatlarının BUSD’ye çevrileceğini duyurdu. Şirket likiditeyi artırmak adına böyle bir değişiklik yapma ihtiyacı hissettiklerini kaydetti.

Rakip stablecoin’lerin platformdan kaldırılması, BUSD’ye olan ilginin artmasına neden olabilir. Circle CEO’su Jeremy Allaire ise, bunun USDC için daha iyi olabileceğini düşünüyor.

Binance’in hamlesinin ardından, Hindistan merkezli kripto para borsası WazirX de TUSD, USDC ve USDP mevduatlarının BUSD’ye çevrileceğini açıkladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner