Yükleniyor...

Büyük Bir Bitcoin (BTC) Rallisinin Yaşanabileceğini Gösteren İşaretler

Sadece bir ay önce 10.

Büyük Bitcoin BTC Rallisinin Bu Hafta Yaşanacağını Gösteren Gelişmeler

Sadece bir ay önce 10.500 dolar seviyelerinde işlem gören Bitcoin (BTC), 12 Mart’ta başlayan çöküşle 3.600 dolara kadar geriledi ve çoğu büyük kripto para birimi kısa süre içerisinde yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. Ancak, bu fiyat çöküşü bir ayı piyasasının başlangıcı olmaktan ziyade, Bitcoin (BTC) ve genel olarak kripto para piyasasının geri kalanı için güçlü bir rallinin işareti olabilir.

Mevcut Bitcoin Fiyatı “Alım Fırsatı” Olarak Değerlendirilebilir

Piyasa çöküşünün spekülatif bir sıçrama tahtası oluşturması mümkün gibi gözüküyor. Esasen, mevcut kripto para fiyatları şu anda son derece ucuz. Gerçekten de, Bitcoin (BTC) fiyatı derin 2018 ayı piyasasında gördüğü dip seviyelere gerilemiş durumda durumda ve en büyük kripto para 2018 ayı piyasasının sona ermesiyle 14.000 dolara kadar yükselmişti. Benzer bir yükselişin yaşanacağını düşünen yatırımcılar mevcut fiyatları alım fırsatı olarak görebilir ve böyle bir tabloda spekülatif bir alım çılgınlığı başlayabilir.

Spekülatif alım çılgınlığının başlaması durumunda ise Bitcoin’i (BTC) 10.000 doların ötesine taşıyan bir boğa koşusu yaşanabilir. Ayrıca, küresel borsalar zayıf görünümde kalmaya devam etmeleri durumunda yatırımcıların kripto para piyasasına yöneldiklerine tanık olabiliriz.

Tüm bunlarla birlikte Bitcoin blok ödülü yarılanmasına iki aydan daha kısa bir süre kaldı ve geçmişteki yarılanmalardan sonraki dönemlere bakıldığında, tipik olarak Bitcoin (BTC) fiyatının sert şekilde yükseldiği bilinen bir gerçek. Bu da yatırımcıları BTC almaya itecek bir faktör olarak önümüzde duruyor.

Bir ralliyi tetikleyebilecek bir başka faktör ise çöküşün zayıf yatırımcıları oyunun dışına itmesi. Her zaman olduğu gibi HODLer’ların zayıf yatırımcıların ellerinden çıkardıkları BTC’lerin çoğunu aldıkları tahmin edilirken, bu BTC’leri fiyatının rekor seviyelere çıkana kadar da satmaları beklenmiyor.

Tüm bu gelişmeler göz önüne alındığında büyük bir boğa koşusu için mükemmel koşulların oluştuğu ve kısa vadede yukarı yönlü önemli fiyat hareketlerinin yaşanması bekleniyor. Özellikle kripto paraların fiyatlarının büyük oranda ucuz hale gelmesiyle yatırımcıların alım yapmaya başlama ihtimalleri bile bir boğa koşusu için yeterli bir katalizör olabilir.

Özetle, hafta ortasında yaşanan çöküşün ardından “karanlığın en koyu olduğu an güneşin doğuşunun en yakın olduğu andır” günlerinde olabiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner