Yükleniyor...

Büyük Tesla Yatırımcısından Çılgın Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Bitcoin yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptı.

Buyuk Tesla Yatirimcisindan Cilgin Bitcoin BTC Fiyat Tahmini 2

Bitcoin yıla güçlü bir başlangıç ​​yaptı. Bu yıl şimdiye kadar fiyatını %40’ın üzerine çıkarırken; piyasa değerini de yaklaşık 200 milyar dolara çıkardı.

Yıla 7.000 dolar seviyelerinden başlayan Bitcoin fiyatı, 2020 yılında birçok iniş çıkışa sahne oldu ve Mart ayında 10.000 doların çok üzerine çıkmadan önce dijital altın, 4.000 doların altına düştü.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın önde gelen yatırımcılarından biri, salgın kaynaklı hükümet harcamaları ve para basımının bir sonucu olarak görülen enflasyona karşı potansiyel bir riskten korunma aracı arıyor ve bu yıl Bitcoin’e geçiş yapan birçok önemli yatırımcı ile birlikte, önümüzdeki beş ila on yıl içinde Bitcoin’in toplam değerinin 1 trilyon ila 5 trilyon dolar arasında olmasını beklediğini söylüyor.

Ark Invest’in araştırma direktörü Yassine Elmandjra, “Bitcoin, diğer varlıklar arasında en zorlayıcı risk-ödül profillerinden birini sunuyor, çünkü analizimiz Bitcoin’in piyasa değerinin bugün yaklaşık 200 milyar dolardan; önümüzdeki beş ila on yıl içinde 1-5 trilyon dolara ölçeklenmesi gerektiğini gösteriyor.” dedi. Elmandjra, geçen ay bir raporda yatırımcıların bir varlık sınıfı olarak Bitcoin’i görmezden gelmemesi gerektiğini ekledi.

Ark Invest’ten Çılgın Fiyat Tahminleri

Ark Invest en çok Tesla için çılgınca iyimser fiyat hedefiyle tanınıyor – bu yıl Tesla fiyatının dört kat artmasıyla birlikte, karşılığını bir nebze bulan fiyat tahminlerine sahipler.

Bitcoin, son on yılın en iyi performans gösteren varlığıydı ve fiyatı 2017’nin sonlarında Bitcoin token başına neredeyse sıfırdan yaklaşık 20.000 dolara yükselmişti. Birçok metriği baz alarak Ark Invest, Bitcoin’de yükseliş sinyalleri veriyor.

Elmandjra “Analizimiz, Bitcoin’in önemli bir değer kazanma potansiyeline sahip para kazanma yolunda erken olduğunu gösteriyor” diye yazdı. “Bizim görüşümüze göre, bitcoin’in 200 milyar dolarlık piyasa değeri önümüzdeki on yıl içinde trilyonlarla ölçeklenecek.”

Ancak Elmandjra, Bitcoin’in çalışmasını rayından çıkarabilecek bazı “riskler” konusunda uyardı. Büyük miktarlarda Bitcoin tutmayla ilgili zorlu teknolojik sorunlar, belirsiz bir düzenleyici geleceği ve “aşırı kurumsallaşma” Bitcoin’in bu değerleri görmesine engel olabilir.

Ark, bu yılın başlarında, Bitcoin’in ” ilk küresel dijital para için bir rakip” olduğunu söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner