Yükleniyor...

Değeri Donald Trump’ın Sağlık Durumuna Endeksli Token Çıktı!

Uniswap'te yeni bir Trump Sağlık Endeksi ortaya çıktı.

Donald Trump Saglik Tokeni Artik Uniswapte

Uniswap’te yeni bir Trump Sağlık Endeksi ortaya çıktı. Bu ilginç bir durum olsa da, kripto para dünyasında kesinlikle bir ilk değil.

Trump kripto paraları sevmeyebilir, ancak kripto para dünyası kesinlikle onunla uğraşma şansını kaçırmıyor. Ne kadar önemli veya önemsiz olursa olsun, herhangi bir şeyin tokenleştirilebileceğinin kanıtı olarak, Uniswap’te ABD Başkan’ının sağlığını izlemek için bir türev ortaya çıktı: Trump Sağlık Endeksi’ne (THI) hoş geldiniz.

Bu “proje” hakkında isminin ve gelişiminin (ve tabii ki akıllı sözleşmesinin) ötesinde çok az şey biliniyor. Piyasa Başkan’ın sağlığı hakkında olumlu bir algıya sahip olduğunda yükselen, tersi olduğunda düşen bir endeks olduğu bilinenler arasında.

Piyasalar ise pek iyimser değil. Token birkaç saat içinde 0,957 dolardan 0,954 dolara düştü. Sonrasında 0,956 dolara düzeltildi – belki de Başkan’ın Twitter’da kendisini iyi hissettiğini açıklamasına tepki olarak- akabinde tekrar 0,955 dolara düştü.

Trump’ın Sağlığı ve Bitcoin

Bir Sağlık Endeksinin kripto para trader’ları için cazip olması hiç de şaşırtıcı değil. Sonuçta piyasalar çok değişken ve duygu değişikliklerine yatkın olma eğilimindedir.

Bitcoin haber yayıldıktan sonra keskin bir düşüş yaşadı, ancak önceki olaylara kıyasla nispeten istikrarlı kaldı. BTC, 10.5.000 doların üzerinde kaldı ve şu anda da dünyanın en büyük kripto para birimi 10.000 doların üzerinde seyrediyor.

Ancak bu son durum, Bitcoin’in doğası hakkında yeni bir tartışma başlattı. Altınla olan korelasyonunun (bir değer deposu olarak) yanlış olduğu kanıtlandı çünkü değerli metal FUD zamanlarında yükseldi. Bunun yerine token, trader’ların ve analistlerin kafasını karıştıran borsaları takip etti. Şu anda, BTC ile SP500 arasındaki korelasyon çok yüksek.

Kripto Paralar ve Politika Elbette Karışabilir

THI’nin likiditesi neredeyse sıfır olduğu için henüz ciddiye alınmıyor, öte yandan trader’lar Başkan’ın geleceği hakkında ilk kez spekülasyon yapmıyor.

Kripto para türevleri ticaret platformu FTX, Donald Trump’ın siyasi geleceği hakkında spekülasyon yapma fırsatı sunuyor. TRUMP sözleşmesi, Trump seçimi kazanırsa 1 dolardan, kaybederse 0 dolardan kapanacak.

Şu anda görünüm pek iyi değil, özellikle de COVID’e maruz kaldığına dair haberlerden sonra. Piyasalar Başkan’ın popülaritesini takip ediyor ve COVID haberi piyasadaki en keskin düşüşlerden birine neden oldu. Refah duyurusu biraz umut getirdi, ancak sözleşme şimdilik rekor düşük seviyelerde işlem görüyor.

Ancak Başkanın kripto para dünyasında hayranları da var. TrumpCoin token’ının piyasada daha zamanı var ve dün, Başkan’ın sağlığı konusundaki iyimserliğin ardından %200 arttı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner