Yükleniyor...

Caitlin Long Kimdir?

Caitlin Long, Avanti Financial Group'un CEO'sudur.

caitlin long

Caitlin Long, Avanti Financial Group’un CEO’sudur. Wall Street’te ekonomi uzmanı olarak görülen Long, 2018 yılına kadar blokzinciri girişimi olan Symbiont’un başkanlık görevini yürüttü.

Caitlin Long Hayatı

Bir Wall Street ustası olan Caitlin Long, Bitcoin ile ilk kez 2012 yılında Avusturya Okulu’ndaki ekonomi çevrelerinde karşılaştı. 2013 yılında Bitcoin’in nasıl satın alınıp saklanacağına dair bir makale gelen kutusuna düştüğünde kendini tamamen kaptırdı. “Dürüst defterlere” olan tutkusu ve bir blok zincirinde menkul kıymetler ihraç ederek ve alıp satarak menkul kıymet piyasalarını daha adil hale getirme hedefiyle Long, 2018 yılına kadar blok zinciri girişimi Symbiont’un başkanı ve başkanıydı.

2017’de Wyoming Blockchain Coalition’ı kurdu ve 2019’a kadar Wyoming Blockchain Görev Gücü’nde vali olarak atandı. Long şu anda kar amacı gütmeyen bir hackathon olan WyoHackathon’a başkanlık ediyor ve Avanti Financial Group’un CEO’su.

Long, kripto düzenleyici arenadaki sesiyle geçen yıl birkaç manşete girdi. Şubat ayında, ABD’deki ilk kripto-yerli banka olan Avanti Financial Group’un kurulduğunu duyurdu. Ekim ayında firma, San Francisco merkezli kripto borsası Kraken’in hemen arkasındaki Wyoming Eyalet Bankacılık Kurulu’ndan faaliyet göstermek için bir sözleşme aldı.

caitlin long 1
Caitlin Long at BTC 22 (Danny Nelson/CoinDesk)

Wyoming Valisi Mark Gordon, Long’u Wyoming blokzincir komitesinin bir üyesi olarak atadı ve nüfuzunu kripto kullanıcılarına ve diğerlerine eyaletteki kripto yanlısı mevzuatı desteklemek için başvurmak için kullandı. Haziran, Long’un bankacılık devi JPMorgan Chase’in potansiyel bir Bitcoin fiyatından kendisini korumak için Wyoming’e taşınmasını savunduğunu gördü.

COVID-19 salgını, 2020’de birçok kripto etkinliğinin ve konferansın gerçekleşmesini engellese de Long, hâlâ aktif bir konuşmacıydı. Hem Wyoming Blockchain Stampede’ye hem de April’in Virtual Blockchain Week’ine katılarak, firmaları kripto alanında daha fazla şeffaflık sağlamaya ve “geleneksel finans endüstrisinde olan şeyi yeniden yaratmamaya” çağırdı.

2021’e girerken, kripto yanlısı Cumhuriyetçi Senatör Cynthia Lummis, Wyoming’i temsilen koltuğuna oturacak. Kripto dostu bir düzenleyici ortamın ve Bitcoin yanlısı bir yasa koyucunun eşleştirilmesi, yeni yılda kriptonun daha fazla benimsenmesine yardımcı olabilir. Long, Lummis’in Bitcoin’i “federal tecavüze karşı” savunmak istediğini ve dijital varlığın arkasındaki “felsefeye inandığını” belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner