Yükleniyor...

Twitter’da Bitcoin ile Bahşiş Gönderme Nasıl Yapılır?

Twitter'da Bitcoin ile bahşiş gönderme işlemi yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

twitter

Twitter’da Bitcoin ile bahşiş gönderme işlemi yapabileceğinizi biliyor muydunuz? Evet, yanlış duymadınız, Twitter’da üçüncü taraf ödeme kanalları aracılığıyla bahşiş almanızı sağlayan bir özellik mevcut. Hadi gelin, Bitcoin ile bahşiş gönderme nasıl yapılır, hep birlikte bakalım…

Twitter’da Neden Bahşiş Uygulaması Var?

Twitter, takip edilen özellikle popüler kullanıcıları destekleyebilmek amacıyla bahşiş uygulamasını hayata geçirdi. Tips, kullanıcıların profillerine Bitcoin cüzdanları ve Lightning Network hizmetleri dahil olmak üzere üçüncü taraf ödeme hizmetlerine bağlantılar ekleyerek bitcoin göndermelerine olanak tanıyan, Twitter’da entegre bir bahşiş verme hizmetidir.

Platformda gerçekleşen sohbetler ve tweet paylaşımları kimi zaman o kadar çok beğeniliyor ve popüler oluyor ki desteklenme yani bir nevi bunun karşılığını alma gibi bir ihtiyaç doğabiliyor. Diğer bir deyişle, ister birinin bağış toplamasına yardımcı olmak ister bahşiş toplama amacında olun, bunu platformun bahşiş uygulaması ile kolaylıkla yapabilirsiniz. Bitcoin ile bahşiş gönderme yapabileceğiniz gibi, itibari para birimleriyle de işlem gerçekleştirebilirsiniz.

bitcoin ile bahsis

Bitcoin ile Bahşiş Gönderme

Tips tarafından desteklenen çok çeşitli ödeme yöntemleri olmasına rağmen, BTC işlemlerini mümkün kılan seçeneklere daha fazla odaklanacağız . Bitcoin cinsinden bahşiş göndermek için bir Bitcoin cüzdanı kullanabilir veya Lightning Network hizmeti olan Strike aracılığıyla işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bitcoin ile bahşiş gönderme işlemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

  • Bitcoin cüzdan transferinin desteklendiğini doğrulamak için alıcının Twitter profilindeki “İpuçları” simgesine tıklayın. Bitcoin ödemesi destekleniyorsa, profile eklenmiş bir BTC cüzdan adresi olacaktır.
  • Bitcoin’i doğrudan Twitter kullanıcısına göndermek için bu adresi kopyalayıp bitcoin cüzdanınızdaki alıcı adres alanına yapıştırabilirsiniz.
bitcoin ile bahsis 1

Twitter’da Bitcoin ile Bahşiş Nasıl Alınır?

iOS veya Android’de Profili Düzenle’ye gidin. Ardından varsayılan olarak kapalı olan “Tips”e dokunun. Profilinizde Tips’i açmak için Genel Bahşiş politikasını kabul etmeniz istenecektir.

Genel Bahşiş politikasını kabul ettiğinizde, Bahşiş ayarları ekranına yönlendirileceksiniz. Tips’e izin ver ayarını açın ve ardından kullanmak istediğiniz üçüncü taraf hizmet(ler)ini seçin. Üçüncü taraf hizmet kullanıcı adlarınızı ekleyin. Tips simgenizin Twitter profilinizde görünmesi için en az bir kullanıcı adı girmiş olmanız gerekir.

Profilinize bir üçüncü taraf ödeme hizmeti eklediğinizde, lütfen o hizmetteki kullanıcı adınızın Twitter hesabınızla herkese açık bir şekilde bağlantılı olacağını unutmayın. Tam adınız, adresiniz ve bahşişiniz dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere sizinle ilgili bilgiler, üçüncü taraf ödeme hizmetinin koşullarına tabi olarak alıcı veya başkalarıyla paylaşılabilir. Daha fazla ayrıntı için lütfen her bir hizmetin şartlarını platform üzerinden inceleyin.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner