Yükleniyor...

Cardano (ADA) 17 ayın zirvesinde: Yükselişi durmuyor!

Cardano (ADA), balina aktivitesindeki ani artışla birlikte yüzde 15'lik yükseliş yaşayarak 17 ayın zirvesine yerleşti.

Cardano ada yükselişte

Cardano (ADA), balina aktivitesindeki ani artışla birlikte yüzde 15’lik yükseliş yaşayarak 17 ayın zirvesine yerleşti.

Kripto piyasası, düşüş beklentilerinin arttığı Fed akşamının ardından tekrar hareketlendi. Piyasadaki hareketlilik, altcoin’lerin dikkat çeken yükselişler yaşamasına yol açtı. Özellikle BTC, 40 bin dolar seviyelerine kadar geriledikten sonra tekrar bir çıkış yaparak 43 bin dolara yükseldi.

BTC etmenli yükseliş ve Bitcoin spot ETF beklentileri, kripto boğasını canlı tutmaya devam ediyor. Piyasanın pozitif koşullarında ise ADA detayı dikkat çekiyor. ADA, 0,60 dolarda yer alan önemli bir diren noktasını aşarak kritik bir bölgeye demir attı. Balina aktivitesi ise ADA’ya artan talebi gün yüzüne çıkardı.

Cardano (ADA) tırmanışını sürdürüyor: Balina etkisi!

Cardano (ADA) balina aktivitesinde son 24 saatte 1,5 milyar dolarlık işlem hacmi ortaya çıktı. ADA’daki balina aktivesi, popüler kripto para biriminin yüzde 15’lik yükselişine zemin hazırladı.

Geçtiğimiz günlerde 0,60 dolarda yer alan psikolojik direnci aşan ADA, güçlü bir fiyat istikrarı oluşturdu. BTC’nin yüzde 3,5’lik yükseliş yaşadığı önceki akşam, ADA’dan büyük bir çıkış geldi.

ADA, 13 Aralık saat 15:00 civarında 0,5810 dolar seviyesinden işlem görüyordu. Popüler kripto para birimi yaptığı çıkış ile birlikte, 14 Aralık saat 03:00 sularında 0,6795 dolara kadar yükseliş yaşadı.

Aralık ayının en çok yükselen kripto paraları arasına adını yazdıran ADA, 200 EMA’yı (Hareketli Günlük Ortalama) aşması ve 0,50 doları kırmasıyla ön plana çıktı. Bu ay büyük çıkış yapan kripto para birimi, son 14 günde yüzde 75’e yakın yükseliş yaşadı.

ADA’nın yükselişi Cardano ekosistemine de olumlu yansıdı. Cardano tabanlı tüm token’ların toplam kilitli değeri (TVL) bu haftanın başlarında 450 milyon dolara yaklaştı. Bu miktar, Nisan ayındaki 330 milyon dolarlık TVL’yi aşarak yeni bir zirve oluşturdu. Geçtiğimiz hafta, Cardano ekosisteminde yer alan borç verme protokolü Indigo ve zincir içi borsa Minswap’ın TVL’leri yüzde 50’nin üzerinde artış yaşadı.

ADA, Küresel Para Giriş/Çıkış (GIOM) göstergesine göre 0,64 ila 0,84 dolar arasındaki kritik bölgeye giriş yaptı. GIOM’a göre bu aralık, psikolojik hedef olan 1 dolardan önceki son kritik bölge anlamına geliyor.

Cardano ADA grafik

ADA, 0,65 dolar seviyesine ulaşarak önemli bir kırılım bölgesine giriş yaptı. Bu bölgeyi aşması ve 0,70 dolar direncini test etmesi bekleniliyor. Bu beklentiler dahilinde ADA, 0,70 dolar direncine ulaşır ve bu bölgeyi kırarsa yükselişini şiddetlendirebilir. Bu noktada ADA, 0,7411 dolarda yer alan majör dirence kadar artış kaydedebilir. 0,7411 dolar direncinin aşılması ise 0,7875 dolardaki alım/satım bölgesini ön plana çıkarabilir.

ADA’nın 1 dolar yolcuuğundaki nihai dirençlerinden birisi ise 0,90 dolar olarak ön plana çıkıyor. Boğa koşusunu sürdürmesi halinde ADA, bu majör direnç noktasını hedefleyebilir.

Diğer taraftan ADA, düşüş yaşaması halinde 0,5943 dolara kadar geri çekilme yaşayabilir. ADA, olası geri çekilmede güç toparlayamazsa satış baskısı artabilir. ADA’nın bir diğer destek noktaları ise 0,5450 dolar ve 0,4150 dolar olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner