Yükleniyor...

Internet Computer (ICP) zincirlerini kırdı: Beklentiler yüksek!

Bir zamanlar efsane yükselişleriyle gündeme gelen Internet Computer (ICP) 2024 yılına yeşil ışık yakmaya başladı.

Bir zamanlar efsane yükselişleriyle gündeme gelen Internet Computer (ICP) 2024 yılına yeşil ışık yakmaya başladı.

2021 Mayıs’ta 2800 dolara ulaşmayı başarıp sektörü kasıp kavuran ICP şimdilerde tekrardan umut vermeye başladı. İnternet teknolojilerinin parlamasıyla beraber akıllara gelen ICP son zamanlarda IOTX ve IOTA‘nın yükselişiyle de sinyal vermeye başladı. BTC‘nin düşüşlerinde sağlam kalmayı başarıp, yükselişlerine ise hızlı bir biçimde adapte olan popüler coin, 2024’ün yıldızlarından biri olabilir mi?

Kısa-orta vade fiyat yapısında ICP hangi seviyeleri test edebilir? ICP için teknik analiz tarafında son durum nedir?

İnternet teknolojileriyle beraber trend haline gelebilir!

Küresel anlamda giderek ilgi çeken “internet teknolojileri” kavramı, ICP’ye fiyat etkisi olarak kendisini gösterdi. BTC’nin 13 Aralık’ta sağlam bir düzeltme yapmasına rağmen ayakta kalarak fitili yakan popüler coin, toplamda yüzde 34,57’lik bir artış yaşadı. Bu artışın hacimli olması ve böyle bir yükselişe göre çok az satış görmesi gözlerden kaçmadı. Haberin yazımı itibarıyla 6,49 dolardan alıcı bulan ICP 2024’te adından sık sık söz ettirecek gibi duruyor.

Şu an için ara fiyattan seyreden ICP internet teknolojileri kavramının daha büyük bir ilgi yaratmasıyla beraber yükseliş yönlü hareketini sürdürebilir. Böyle bir senaryoda ilk olarak 7,219 dolara bir hareket gözlemlemek mümkün. Daha sonrasında ise direnç noktları olarak 7,621 ve 8,031 dolar seviyesi takibe alınmalıdır. Olası bir düşüş hareketinde ise sırasıyla 6,254 – 5,775 – 5,057 ve 4,557 dolara kadar gevşemeler yaşanabilir.

Ekran Resmi 2023 12 14 10.11.58

Internet Computer (ICP) nedir?

ICP kullanıcıların uygulamalar, web siteleri ve diğer web tabanlı hizmetler oluşturmasına olanak sağlayan bir kripto para birimi veya dijital token olarak bilinmektedir. Kripto para hizmetleri sunan Dfinity Vakfı tarafından oluşturulmuştur ve risk sermayesi şirketleri Andreesen Horowitz ve Polychain Capital tarafından desteklenmektedir.

Bunlara ek olarak, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blockchain olarak bilinmektedir. Ayrıca, akıllı sözleşme hesaplamasını ve verilerini ölçekleyen, bunları web hızında çalıştıran, verileri verimli bir şekilde işleyen ve depolayan ve geliştiricilere güçlü yazılım çerçeveleri sağlayan bir blockchain ağı olan Bitcoin ve Ethereum‘un yanı sıra üçüncü büyük blockchain’i yeniliğini temsil etmektedir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner