Yükleniyor...

Cardano (ADA) 3 Doları Aşarak Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

Cardano, ilk kez 3 doları aşmayı başardı.

cardano ath ada rekor

Cardano, ilk kez 3 doları aşmayı başardı.

Cardano (ADA), sabaha karşı 05:00 sıralarında 3 doları aştı. Bu Solana’dan (SOL) sonra geçen haftanın en büyük kazancı oldu.

En önemli Proof of Stake blockchain’inin yerel kripto para birimi, 2021’de yüzde 1.567’den fazla arttı. ADA, son 1 senede ise %2378.5 oranında yükseliş kaydetti.

Yükselen fiyat artışı nedeniyle ADA, ana akım medyada giderek daha fazla yer almaya da başladı. ADA’yı Fransız kanalında “ekolojik Bitcoin” olarak tanımladılar.

Bu arada, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, altcoin’lerin tüm ilgi odağını çalmasıyla beraber 50.000 doların üzerine çıkmak için mücadele ediyor.

Akıllı Sözleşmeler Testnet’te Başlatılıyor

ADA, çok beklenen Alonzo güncellemesinin beklentisiyle sıkı bir şekilde toplanıyor.

IOG tarafından yakın zamanda yapılan bir duyuruya göre, Cardano test ağı artık resmi olarak akıllı sözleşmeleri destekliyor. Ekip, son testlerin ve entegrasyonların 12 Eylül’de gerçekleşmesi planlanan ana ağ lansmanından önce olacağını söylüyor.

ADA, yazının yazıldığı sırada 3.08 dolardan işlem görüyordu. Kripto para birimi son 24 saatte %10 oranında yükseldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner