Yükleniyor...

Cardano (ADA), Ademi Merkeziyetçiliği Artırmak İçin Yeni Bir P2P Testnet’i Başlattı

Cardano, ademi merkeziyetçiliği artırma planının bir parçaıs olarak yeni bir eşler arası (P2P) tesnet'i tanıttı.

cardano

Cardano, ademi merkeziyetçiliği artırma planının bir parçaıs olarak yeni bir eşler arası (P2P) tesnet’i tanıttı.

Cardano geliştiricisi IOHK, yeni testnet’in işlevlerini test etmek için küçük bir pool operators grubuyla çalıştığını belirtti.

Şirket ağa güç sağlayan dağıtılmış node’ları yöneten operatörler tarafından işletilen yaklaşık 3.000 stake pool olduğunu ifade etti. Pool operators, node’ları tam entregrasyondan önce birbirleriyle doğrudan etkileşime girmesi için yapılandırıyor.

Cardano, P2P işlevselliğinin hala test aşamasında olduğunu ve piyasaya sürülmesine karşın ağa tamamen entegrasyon sağlanmayacağını belirtti.

“Eşler arasındaki doğrudan etkileşim federated relays’e güvenmeden ağı sürdürecek binlerce dağıtılmış node arasındaki iletişimi kolaylaştırır. Bu otomatik hale getirilen P2P ağ bileşenleri tarafından yapılacaktır. Eş seçim sürecini otomatikleştirmek bizi tamamen merkeziyetsiz bir ağa yaklaştırıyor ve blok üreten bir node çalıştırma sürecini basit hale getiriyor”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner