Yükleniyor...

Cardano (ADA) Cüzdanı, Kullanıcıların Akıllı Sözleşmelerle Etkileşime Girmesini Kolaylaştıracak

Cardano (ADA) cüzdanı Yoroi, kullanıcıların Cardano ağında başlayacak akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmasını kolaylaştıracak merkeziyetsiz bir uygulama bağlayıcısını piyasaya sürüyor.

cardano ada cuzdani kullanicilarin akilli sozlesmelerle etkilesime girmesini kolaylastiracak

Cardano (ADA) cüzdanı Yoroi, kullanıcıların Cardano ağında başlayacak akıllı sözleşmelerle etkileşim kurmasını kolaylaştıracak merkeziyetsiz bir uygulama bağlayıcısını piyasaya sürüyor.

Cardano’nun kurucu kuruluşlarından biri ve cüzdanın geliştiricisi olan EMURGO tarafından yayımlanan bir blog gönderisine göre, Cardano’nun tam potansiyeli “Alonzo güncellemesinin yakın gelecekte akıllı sözleşmeleri ağa getirmesiyle” gerçekleşiyor. 

Alonzo, adını California Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nden Amerikalı bir bilgisayar bilimi profesörü olan Joseph Goguen’den alan, ağın “Goguen” döneminin bir parçası olan bir hard fork’u ifade ediyor. Goguen dönemi, Cardano’nun merkeziyetsiz bir blokzinciri haline geldiği ve topluluk üyelerinin birer doğrulayıcı haline geldiği Shelley aşamasından sonraki aşamaya temsil ediyor.

Alonzo üç aşamada piyasaya sürülecek: mavi, beyaz ve mor. Güncellemenin tam entegrasyonu tamamlanana kadar her biri halka daha fazla açılacak ve Ağustos ayı sonuna kadar tamamlanması beklenen süreç 90 gün sürecek. Bu ayrıca Ethereum blokzincirindeki ERC20 token’larının Cardano üzerinde çalışmasına izin veren bir dönüştürücü içerecek.

EMURGO’nun detaylandırdığı gibi, akıllı sözleşmeler, DeFi projelerinin Cardano’da başlatılmasına izin verecek. Ağ ayrıca, NFT’lere, merkeziyetsiz kimliklere ve bunun üzerine inşa edilmiş diğer merkeziyetsiz uygulamalara sahip olabilecek.

Cardano’nun ADA’sını ve ERGO’nun ERG’sini destekleyen Yoroi cüzdanındaki bağlayıcı, kullanıcıların merkeziyetsiz uygulamalarla kolaylıkla etkileşim kurmasını sağlayacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner