Yükleniyor...

Cardano (ADA) Fiyatında Gerileme Yaşandı

Son günlerin popüler kripto para birimi Cardano (ADA) son yükseliş eğilimini devam ettirecek mi?

cardano ada fiyatında gerileme

Son günlerin popüler kripto para birimi Cardano (ADA) son yükseliş eğilimini devam ettirecek mi? Yoksa dün yaşadığı düşüşe devam mı edecek? Analist Denys Serhiichuk, ADA ile ilgili önemli tahminlerde bulundu.

Kripto para piyasasında kripto paraların çoğu geçtiğimiz günlerde yerel zirvelerine ulaşmış olsa da yükseliş trendi tersine dönmüş gibi duruyor. Bugün birçok kripto para biriminde düşüşler yaşandı ve çoğu kırmızı alanda yer alıyor.

Altcoin oranlarında düşüşler yaşandığı için, Bitcoin’in (BTC) hakimiyet oranı da artış gösterdi. Yazının yazıldığı sırada bu oran %63.1’di.

Popüler Kripto Para Rallisine Devam Edecek mi?

Cardano (ADA), geçtiğimiz günler boyunca ilk 10’da yer alan diğer tüm kripto  paralardan daha yüksek bir büyüme gösterdi. Altcoin oranı dünkü verilere göre son 7 gün içinde %31.65 arttıysa da son 24 saat içerisinde %8’lik bir düşüş yaşandı.

Saatlik zaman diliminde, fiyat hareketleri açısından düşüş eğilimi yaşanıyor. Ayılar ADA’yı destek hattına iterken, alıcılar direnç göstermiyor. Bu yüzden en yakın durak olarak gösterilen 0.12808 dolar seviyesinin de altına düşüldü.

ada 4 saatlik grafik

4 saatlik zaman dilimi aynı fiyat hareketini gösteriyor. Ticaret azalıyor, boğaların olmadığını teyit ediyor. Bu nedenle, mevcut seviyelerde likidite yok, bu da bir düşüşün başka bir nedeni. Analist Serhiichuk, düşüşün hafta sonunda 0.1188 dolar seviyesinde gerçekleşeceğini belirtmişti. Kripto para birimi bu seviyenin de altına düştü.

ada grafik

Analiste göre daha büyük grafikte yükseliş eğilimi durdu. Ancak, düşüş eğilimi henüz başlamadı. Satıcılar Cardano’yu (ADA) 0,12 doların altına iter ve fiyatı orada tutarsa, son büyüme artık alakalı olmayacak. Ancak şu anda, projeksiyonun Temmuz 2020 ortasına kadar 0,12 ile 0,1250 dolar arasında değişmesi daha olası.

Cardano yazının yazıldığı sırada 0,114989 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner