Yükleniyor...

Dogecoin (DOGE) Çok Yıllı Direnç Seviyelerini Zorluyor

Son günlerin belki de en popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), klasik hamlesini tekrarladı ve son iki gün içinde %140'a kadar yükseldi.

WhatsApp Image 2020 07 09 at 11.06.58

Son günlerin belki de en popüler kripto para birimi Dogecoin (DOGE), klasik hamlesini tekrarladı ve son iki gün içinde %140’a kadar yükseldi. Bu hareketle dijital varlık, çok yıllı bir direnç bölgesini zorluyor. Eğer bu gerçekleşirse, gerçekten ilginç zamanlar bizi bekliyor demektir.

Bu hareketleri haftalık DOGE/Bitcoin grafiğinde, Poloniex borsasından görebiliriz. Bu trend bölgeye, ilk büyük “altcoin sezonu” olarak kabul edilen Haziran 2017’den beri önem verildi.

Kaynak: TradingView

Buradaki iki anahtar seviye: haftalık grafikte direnç alanı bloğunu oluşturan 0.000.00000038 (38 sats) ve 79 sats. Çok açık bir kriter var: Haftalık kapanış son üç yıl içinde bu bölgede kapanmadı ve pazartesi geliyor, eğer 38 sats’ın üzerine çıkarsa; DOGE hala iyi bir alanda demektir.

Günlük DOGE/USDT grafiğine geçerken, daha az eğimli benzer bir durum görüyoruz. Dijital varlığın %140’lık hamlesi yeni bir fiyat yapısını getirirse, yaklaşık 0.0033 dolar’lık bir yeniden test tutması gerekecek.

Kaynak: TradingView

Bu seviye çok zor olacak gibi görünmüyor. Daha önce 0,0045 dolar ve üstü gibi çok daha etkileyici yerlerde destekler görülmüştü.

Her halükarda, bu DOGE/Bitcoin haftalık grafiğini izlememiz gerekiyor. Kırılma direncine inanmak çok zor görünüyor; ancak DOGE / USDT’nin devam ettiğini görebiliriz ki bu Bitcoin için bir destek anlamına gelecektir. Böylece DOGE/Bitcoin bize Dogecoin’in en az kendisi kadar, geniş kripto piyasası hakkında da bilgi verebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner