Yükleniyor...

Cardano (ADA) Kurucusu Hoskinson: Ethereum, Polkadot ve Cardano Bir Arada Var Olabilir

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson'a göre, piyasada birden fazla akıllı sözleşme platformu için yer var.

cardano ada kurucusu hoskinson ethereum polkadot ve cardano bir arada var olabilir

Cardano Kurucusu Charles Hoskinson’a göre, piyasada birden fazla akıllı sözleşme platformu için yer var.

Geçtiğimiz günlerde yaptığı bir röportajda Hoskinson, “Piyasada kesinlikle birkaç güçlü proje için yer olduğunu düşünüyorum” dedi.

Google, Apple ve Microsoft gibi birkaç büyük teknoloji şirketinin bir arada var olduğunun altını çizen Hoskinson Ethereum, Cardano, Polkadot ve diğerlerinin aynı anda var olmasının tamamen mümkün olduğuna dikkat çekti.

Ona göre bu projeler, multi-trilyon dolarlık bir endüstri olacağını iddia ettiği büyük bir uygulama ekosistemine birlikte hizmet edebilirler.

Kripto para topluluğunda Cardano, Polkadot ve Ethereum sık sık birbirlerine karşı bir müdadeleye sokuluyor, Cardano ve Polkadot ise genellikle ‘Ethereum Katili’ olarak anılıyor.

Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerine ve şu anda oldukça yeni aşamalarda olan ölçeklenebilirlik sorunlarına rağmen, Ethereum en baskın ağ konumunu sürdürüyor. Ethereum savunucuları, bu durumun hali hazırda piyasanın tercihini gösterdiğinin bir göstergesi olduğunu öne sürüyor. Hoskinson, Cardano ve Ethereum’un farklı özelliklere odaklandığını düşündüğü için bu konu ile ilgilenmiyor.

Hoskinson, Cardano’nun Afrika ve Moğolistan’daki varlığını vurgulayarak şu ifadeleri kullandı:

“Cardano projesinde gelişmekte olan dünyaya büyük bir vurgu var. Ekonomik kimliği çok önemsiyoruz ve havale, mikrofinans ve sigortayı nasıl yapacağımızı söylüyoruz.”

Ethereum’un Avrupa ve Kuzey Amerika’ya odaklandığını belirten Hoskinson şunları söyledi:

”Geleneksel finansa ve Fortune 500’ü bozmaya çok fazla odaklanıyorlar. Bu yüzden belirli bir açıdan biraz farklı müşteri tabanlarına odaklanıyoruz.”

Dün akşam saatlerinde IOHK Vakfı, Mary güncellemesi için 1 Mart tarihinin kesinleştiğini duyurdu. Güncelleme, ağ üzerinde yeni varlıklar oluşturmaya izin verecek ve yeni kullanım alanları sunacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner