Yükleniyor...

Düzeltmenin Bitmediği Konusunda Uyaran Analist, Bitcoin (BTC) ve Altcoin Piyasası Tahminlerini Açıkladı

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı yönlü baskıya karşı savunmasız olduğu uyarısında bulundu.

duzeltmenin bitmedigi konusunda uyaran analist bitcoin btc ve altcoin piyasasi tahminlerini acikladi

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, yatırımcılara temkinli olmalarını söyleyerek, Bitcoin fiyatının hala aşağı yönlü baskıya karşı savunmasız olduğu uyarısında bulundu.

Yeni bir strateji oturumunda analist, düzeltmenin ciddiyetinin ve zamanlamasının lider kripto para biriminin fiyatının daha da düşebileceğini gösterdiğini söylüyor:

“Hala bitmedi mi? Henüz bittiğini düşünmüyorum çünkü yakın zamanda düzeltici hamleler görmeye devam ettik. Tarihsel olarak Mart ayı, kripto para veya piyasalar için iyi bir dönem değildir. Bu yüzden bittiğine inanmıyorum. Özellikle de daha küçük zaman dilimlerinde olduğu gibi, bu kadar sert bir düşüşün ardından yapı şu anda düşüşü işaret ediyor ancak daha büyük zaman dilimlerinde hala iyi gidiyor.”

Van de Poppe, BTC’nin şu anda 50.000 ila 52.000 dolar arasında net bir direnç bölgesi ile karşı karşıya olduğunu ve bazı alıcıların FOMO ile şaşkına dönmesine neden olduğunu söyledi.

“Karşı karşıya kaldığı bazı direnç noktaları var. Ancak bazı insanlar muhtemelen düzeltmenin bittiğini ve FOMO’nun piyasaya geri döndüğünü düşünecekler.”

Bitcoin’in savunmasızlığına rağmen analist, Bitcoin fiyatının kısa vadede 35.000 doların altına düşse bile ‘paniğe gerek olmadığını’ ekliyor:

“Piyasa yapısı hala iyi. Bitcoin 35.000 dolara düşse bile, hala daha yüksek dipler [ve] daha yüksek zirveler yaptığımız için piyasa yapısı hala iyi. Bu yüzden düzeltici bir hamle olması çok doğal.

“Genellikle bu düzeltmeler oldukça serttir ve piyasalar yukarı doğru hareket eder veya etmeye çalışır ve ardından düzeltmeler tasfiyeler vb. gerçekleşmesi nedeniyle çok hızlı düşer. Ancak paniğe kapılmanıza gerek yok ve aslında bu düşüşleri daha büyük bir pozisyonlar elde etmek için kullanabilirsiniz.”

Van de Poppe, altcoinlerin Nisan yaklaşırken toparlanmaya başlamadan önce, önümüzdeki ayın çoğunda belirli bir aralıkta işlem görmesini bekliyor:

“…Mart ayı için sırada ne var, bence biraz yatay hareket sıkıcı bir dönem yaşayabiliriz. Bazı altcoin’ler sağa sola giderken, bazıları iyi gidebilir… Kusama (KSM), Serum (SRM), Solana (SOL), iyi gidiyorlar. Ancak gerçek altcoin sezonunun Mart ayının sonunda gerçekleşmesi ve ardından her şeyin ralli yapacağı yaza doğru yönelmesi gerekiyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner