Yükleniyor...

Cardano (ADA) Neden Refleksif Değil de Organik Bir Fiyat Toparlanması Gösteriyor?

Cardano, piyasadaki çoğu altcoin gibi, 21-23 Şubat arasında önemli ölçüde değer kaybetti.

cardano ada neden refleksif degil de organik bir fiyat toparlanmasi gosteriyor

Cardano, piyasadaki çoğu altcoin gibi, 21-23 Şubat arasında önemli ölçüde değer kaybetti. Altcoin, 0.81 dolar seviyesine gerileyerek %30 oranında bir düşüş yaşadı. Bununla birlikte, altcoin’in son 24 saat içinde 1 doların üzerindeki pozisyonunu konsolide etmeyi başardığı ve artışın sadece bir refleksif bir hareketten daha fazlası olduğu unutulmamalıdır.

Cardano’daki organik aktivite ve dağıtım, altcoin için kilit roller oynuyor olabilir. Her iki faktör de, altcoin’in kendi kendine toparlanmasına izin veriyor.

Aktif Cüzdan Sayısı Artmaya Devam Ediyor

ADA’nın aktif cüzdanları, son birkaç hafta içinde %26.48 arttı. Bu da ADA için tutarlı bir faaliyete işaret ediyor. Toplam cüzdan sayısı 23 Şubat’ta düzeltmenin son gününde 1.02 milyona yükseldi.

Ayrıca aktif cüzdan oranı, geri çekilmelere rağmen sağlıklı bir oran olarak kabul edilebilecek %12.60 oranında kaldı. Ancak tüm bunların ötesinde, Cardano için daha iyi bir resim çizen şey servet dağılımı gibi görünüyor.

cardano ada neden refleksif degil de organik bir fiyat toparlanmasi gosteriyor 1 1
Kaynak: The Block, AMBCrypto

En fazla ADA bulunduran cüzdanlar, perakende cüzdanlarla yani dolaşımdaki arzın %0.1’inden daha azını tutan adreslerle ilişkilendirildi. Arzın %1’inden fazlasını tutan balina cüzdanları yalnızca %2.36 ile sınırlı.

Yukarıda yer alan dağılım istatistikleri, benimseme açısından Cardano için önemli ölçüde olumlu bir görünüm teşkil ediyor. Ek olarak Şubat 2021’de, ADA’ya sahip trader’ların sayısı zirveye ulaştı ve yeni ADA sahiplerinin sayısındaki artışı vurguladı.

Cardano Daha Az Volatil, Ancak Korelasyon Bir Sorun mu?

2017-18 boğa koşusu ile ilgili olarak, Cardano için volatilite endeksi nispeten düşük kalıyor. ADA’nın volatilitesi şu anda Ocak 2020’de görülen rakamlarla aynı seviyede ve fiyatlardaki ani bir düzeltme dalgasının ardından bu yükselişte son zamanlarda artış görülmüştür.

Ancak, Cardano’nun yüksek Bitcoin korelasyonunun ileriye dönük bireysel performansını çarpıtma ihtimali vardır.

cardano ada neden refleksif degil de organik bir fiyat toparlanmasi gosteriyor 2
Kaynak: The Block, AMBCrypto

Bitcoin ile daha yüksek bir korelasyon, genellikle uzun vadede organik büyümeyi bozar. Grafik düzgün bir şekilde analiz edilirse, korelasyon 2020’nin ortalarından beri çalkantılı olduğundan, ADA’nın önümüzdeki aylarda BTC’nin performansından sapma olasılığı vardır. Ancak, Bitcoin hareketinin önümüzdeki birkaç gün ve hafta boyunca ADA ile iç içe geçmesi daha muhtemel görünüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner