Yükleniyor...

Cardano (ADA), Profesyonel Trader’lar Tarafından Kullanılan Bloomberg Terminal’a Eklendi

Cardano (ADA) profesyonel trader’lar tarafından kullanılan bir platform olan Bloomberg Terminal’a eklendi.

cardano ada profesyonel traderlar tarafindan kullanilan bloomberg terminala eklendi

Cardano (ADA) profesyonel trader’lar tarafından kullanılan bir platform olan Bloomberg Terminal’a eklendi. Bu hamle Cardano’yu yeni bir potansiyel yatırımcı dalgasına maruz bırakabilir. 

Cardano, yerel para birimi ADA’yı kullanan bir blokzinciridir. Haberlere rağmen ADA, kripto para piyasasındaki düşüş trendini takip ediyor ve son 24 saatte neredeyse %5, son yedi günde ise %9.5 düşüş yaşadı. Ancak, 2021’in başından bu yana ADA, yüksek oranda bir büyüme gördü. Yılı 0.18 dolarla açan ADA, şu anda 1.04 dolardan işlem görüyor.

Ayrıca Coinmarketcap’e göre, toplam 32 milyar dolarlık piyasa değeriyle tüm kripto para birimleri arasında beşinci sırada yer alıyor.

Cardano’nun Bloomberg Terminal’a eklenmesinden günler önce Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, Twitter takipçilerine ADA hakkında bir takım sorular yönelmişti:

“Üzerine inşa edilmiş bir proje var mı? Kullanılıyor mu? Piyasa değeri neden bu kadar yüksek? Bir fon varlığı olmalı mı? Hayatımda işlem yapmadığım birkaç kriptodan biri.”

Cardano İçin Sırada Ne Var?

Cardano, aşamalı bir şekilde ilerleyen bir güncellemenin ortasında bulunuyor. Cardano yol haritasında beş dönem yer alıyor: Byron, Shelley, Goguen, Basho ve Voltaire. Cardano kullanıcılarına Cardano ağında akıllı sözleşmeler oluşturma ve çalıştırma fırsatı vermeyi amaçlayan Goguen aşamasının önümüzdeki aylarda tamamlanması bekleniyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner