Yükleniyor...

Cardano (ADA) Son 2 Günde Yüzde 30’a Yakın Yükseldi

Bitcoin'in (BTC) 26 bin doların üzerine atmasıyla altcoin'ler güç buldu, yükseliş trendi yakalayan Cardano (ADA), yatırımcı kitlesini sevindirdi.

Cardano ADA

Bitcoin’in (BTC) 26 bin doların üzerine atmasıyla altcoin’ler güç buldu, yükseliş trendi yakalayan Cardano (ADA), yatırımcı kitlesini sevindirdi.

Büyük şirketlerin altcoin satışları yaptığını duyurmasından sonra çöküşe geçen kripto paralar, toparlanma yoluna girdi. Çoğu altcoin, test ettiği seviyeden yaklaşık olarak yüzde 10’luk bir yükseliş yaşadı. Fakat Cardano (ADA), son iki günde yüzde 27,27 oranında bir artış göstererek Cardano ekosistemini ve yatırımcısını sevindirdi. Normalde diğer altcoin’lere göre daha stabil hareketler sergileyen ADA, ivmeli artışıyla dikkatleri üzerine çekti.

Cardano (ADA) Teknik Analizi

SEC’in kripto borsalarına dava açması ve kurumsalların bazı altcoin’lerde büyük oranda satış gerçekleştirmesi, piyasayı sallamıştı. Bu durum ile birlikte 0,219 doları test eden ADA, Cardano hem kripto para hem de ekosistem bazlı problemler yaşadı. Fakat piyasanın rotasını yukarı çevirmesinden sonra hızla artışa geçen ADA, iki günde yüzde 27 artış göstererek 0,279 dolara ulaştı.

ADA için takip edilebilecek direnç seviyeleri sırasıyla 0,301 – 0,32 – 0,348 ve 0,419 dolardır. Bu noktalarda ADA için satıcıların aktif olması beklenebilir. Destek seviyesi olarak 0,236 ve 0,219 doların kaybedilmemesi, ADA’nın kısa-orta vadedeki fiyat hareketlerini belirleyici olacaktır.

Ekran Resmi 2023 06 12 11.35.20

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner