Yükleniyor...

Andreessen Horowitz Londra’da Ofis Açacağını Duyurdu

ABD’li risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), firmanın genel ortaklarından Sriram Krishnan liderliğinde Londra’daki ilk uluslararası ofisini açacak.

andreessen horowitz

ABD’li risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z), firmanın genel ortaklarından Sriram Krishnan liderliğinde Londra’daki ilk uluslararası ofisini açacak. 

Londra’da kurulacak olan yeni ofis kripto, blockchain teknolojileri ve ilgili Web3 girişimlerinin gelişimini desteklemeye odaklanacak. Andreessen Horowitz bu kapsamda, kripto girişimlerine 7,6 milyar dolar taahhüt etti. Andreessen Horowitz’in kripto yatırımlarını yöneten Chris Dixon konu ile ilgili yorumlarda bulundu. Dixon yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Londra büyük bir finans ve teknoloji merkezi açıkçası insanların yaşaması için çok cazip bir yer. Gerçekten harekete geçmek için kritik bir kitleye ulaşmanız gerekiyor ve biz de bunun bir parçası olabileceğimizi ve Londra’yı daha aktif bir teknoloji merkezi haline getirebileceğimizi umuyoruz.” 

a16z, 2024 Yılında Başlatacağı Yeni Planını da Açıkladı

Chris Dixon, İngiltere’de ofis açma kararının Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak, Hazine Bakanlığı, Birleşik Krallık politika yapıcıları ve Finansal Davranış Otoritesi ile gerçekleştirilen verimli bir diyalog sonrasında alındığını belirtti. 

Londra’nın finans dünyasındaki uzun geçmişi, büyük FinTech merkezi ve kripto sektörüne yönelik daha yumuşak düzenleyici yaklaşımı, a16z’nin bu stratejik hamleyi yapmasında önemli rol oynadı. Dixon, Birleşik Krallık’ın kripto yönelik düşünceli yaklaşımının ABD’deki yasal belirsizlikle tezat oluşturduğunu, ancak firmanın ABD’li kripto şirketlerine yönelik taahhütlerini yeniden teyit ettiğini söyledi. 

Birleşik Krallık hükümeti, Web3 için ABD’ye kıyasla daha misafirperver bir iklim yaratma konusunda şimdiden adım attı. Hükümet, AB merkezli finans şirketlerinin büyük ölçüde kaybedilmesinin ardından Londra’yı bir fintech merkezi olarak yeniden kurmak için oldukça hevesli. 

Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak yaptığı açıklamada Andreessen Horowitz’in gelişinden heyecan duyduğunu ve bunun dünya standartlarındaki üniversitelerin, yeteneklerin ve güçlü iş ortamının bir kanıtı olduğunu söyledi. Sunak, a16z’nin genişlemesinin yeniliği teşvik etmek için doğru düzenleme ve kurallara sahip olmasından kaynaklandığını da sözlerine ekledi. 

A16z, yeni ofise ek olarak 2024 yılının bahar aylarında Londra’da yeni bir Crypto Startup School (CSS) programı başlatma planını da açıkladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner