Yükleniyor...

Cardano (ADA) Yeni Güncelleme ile Birlikte Tarayıcılarla Uyumlu Hale Gelecek

Cardano (ADA) ağı, projenin arkasındaki ekip tarafından üzerinde çalışılan yeni bir güncelleme sayesinde yakın gelecekte tarayıcı ve mobil uyumlu hale gelecek.

cardano mobil ve web uyumlu

Cardano (ADA) ağı, projenin arkasındaki ekip tarafından üzerinde çalışılan yeni bir güncelleme sayesinde yakın gelecekte tarayıcı ve mobil uyumlu hale gelecek.

Cardano’nun yaratıcısı Charles Hoskinson tarafından yayınlanan ve ilk olarak Cryptobriefing tarafından bildirilen kısa bir güncelleme konusunda Hoskinson, Cardano’nun uygulamanın JavaScript’te çalışan arka ucu aracılığıyla web tarayıcıları ve mobil cihazlar için destekleneceğini ve Cardano’nun akıllı sözleşmelerinin web tarayıcılarıyla uyumlu olmasını sağlayacağını belirtti. Hoskinson bunu, ağın akıllı sözleşmeler sunma ve Ethereum ve Binance Smart Chain gibi ağlarla rekabet etme planının bir parçası olan büyük bir güncelleme olarak nitelendirdi. Hoskinson ekibin, Plutus akıllı sözleşmelerinin web tarayıcılarıyla uyumluluğunu iyileştirmek için uygulamayı optimize etmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Projenin arkasındaki ekip, Cardano’nun hafif istemcilerini başlatmak için kritik öneme sahip olan Mithril protokolünü de uygulamak istiyor. Bu istemciler, kullanıcıların tüm blockchain’i indirmeden bir cihazdaki işlemleri doğrulamasını sağlayacak.

Input Output Hong Kong (IOHK), geçen ay kripto para biriminin blockchain’i için Alonzo Blue 2.0’ın test ağının başlatıldığını duyurdu.

Alonzo Blue, Cardano ağına akıllı sözleşmeler getirecek ve geliştiricilerin üzerinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyacak ve merkezi olmayan finans ekosistemini ADA’ya getirecek bir dizi yükseltmenin parçasıdır.

Alonzo hard fork, adını California Üniversitesi ve Oxford Üniversitesi’nden Amerikalı bir bilgisayar bilimi profesörü olan Joseph Goguen’den alan ağın “Goguen” döneminin bir parçasından alır. Alonzo üç aşamada kullanıma sunulacak: mavi, beyaz ve mor. Her biri, güncellemenin tam entegrasyonu tamamlanana kadar halka daha fazla açılır ve süreç 90 gün sürer. Ağustos ayının sonunda bu sürecin tamamlanması bekleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner