Yükleniyor...

Apple’ın Kurucusu Steve Jobs’ın İş Başvurusu NFT Olarak Satılıyor

1973 tarihli bir iş başvurusu, NFT olarak açık artırma ile satışa çıkarıldı.

steve jobs nft

1973 tarihli bir iş başvurusu, NFT olarak açık artırma ile satışa çıkarıldı. Apple’ın kurucusu Steve Jobs tarafından hazırlanan iş başvurusu hem fiziksel dünyada hem de dijital dünyada NFT olarak açık artırma ile satışa sunuldu.

Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden biri olarak görülen Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un Apple’ın bugünlere gelmesinde büyük emeği var. Bununla beraber Jobs, ölümü sonrası sevenleri tarafından her yıl anılmaktadır. Katkıları ile teknoloji gündeminde bir şekilde kendine yer bulan Steve Jobs’un bugün gündeme gelme nedeni ise bir açık artırma oldu.

İş Başvurusu Satışa Çıkartıldı

Steve Jobs tarafından doldurulmuş 1973 tarihli bir iş başvurusunu bir girişimci açık artırmaya çıkardı. Açık artırmaya çıkarılan başvuru, hem fiziksel ortamda hem de dijital ortamda NFT olarak satılacak. 

Steve Jobs’un iş başvurusunun daha önce birkaç kez daha açık artırmaya çıkartıldığı biliniyor örneğin 2017 yılında iş başvurusu 18 bin 750 dolara satılmıştı ve 2018’de ise satın alma bedeli 174 bin 757 dolara çıkmıştı. Son olarak geçtiğimiz mart ayında ise 222 bin 400 dolara bir kez daha satın alındı. Steve Jobs’un iş başvurusu, defalarca kez el değiştirdi ve şimdi ise hem fiziksel ortamda hem de dijital ortamda NFT olarak yeni sahibini bekliyor.

Açık artırma 22 Temmuz itibarıyla başladı ve bir hafta boyunca sürecek. İsteyenler, eserin hem fiziksel hem de NFT versiyonu için teklif verebilecek. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner