Yükleniyor...

Cardano’dan (ADA) Yeni Konsensüs Protokolü Açıklaması

Cardano (ADA) Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison yepyeni bir Ouroboros konsensüs protokolünün 20 Şubat tarihi itibariyle kullanıma sunulacağını duyurdu.

Cardano ADA 1

Cardano (ADA) Pazarlama ve İletişim Direktörü Tim Harrison yepyeni bir Ouroboros konsensüs protokolünün 20 Şubat tarihi itibariyle kullanıma sunulacağını duyurdu. Yeni konsensüs protokolü ile birlikte Cardano’nın (ADA) gelişim bakımından 2020’nin en çok beklenen Blockchain güncellemesi Ethereum 2.0’ı geride bırakabileceği belirtiliyor.

ADA’nın güncelleme ile çok daha büyük bir seviyeye gelmesi bekleniyor. Shelley olarak bilinen ana ağ, ağın konsensüs yöntemini güncelleyip Ouroborus BFT (OBFT) konsensüs yöntemini ekleyecek. Resmi açıklamaya göre güncelleme, sistem performansını (saniye başına işlemler, TPS), Blockchain’in adaptasyonunu ve taşınabilirliğini geliştirecek.

Şirket, 20 Şubat’ta hayata geçirilmesi planlanan güncelleme için ADA sahiplerinden özel olarak herhangi bir işlem yapmalarının gerekmediğini belirtti. Kullanıcılar güncellemenin yayınlanmasının hemen ardından aynı şekilde işlemlerine devam edebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner