Yükleniyor...

Cardano, Akıllı Sözleşmelere Yaklaşmasını Sağlayan Başka Bir Önemli Dönüm Noktasına Ulaştı

Cardano, Alonzo White ile akıllı sözleşmelere yaklaşıyor.

cardano alonzo white

Cardano, Alonzo White ile akıllı sözleşmelere yaklaşıyor.

IOHK tarafından yapılan bir duyuruya göre Cardano, akıllı sözleşme sunumunun Alonzo White aşamasına resmen girdi. Bu aşama, test yapanların sayısını önemli ölçüde artıracak ve daha fazla işlevsellik ekleyecektir.

Daha önce bildirildiği üzere, Cardano, Mayıs ayı sonlarında ilk test ağı olan Alonzo Blue’yu piyasaya sürmüştü. White çağdan sonra Alonzo, Purple aşamasında tamamen halka açılacak, yani tüm stake havuzu operatörleri (SPO’lar) ve öncüler tarafından kullanılabilir hale gelecek.

Adını matematikçi Alonzo Church’ten alan, çok beklenen Alonzo hard fork’un Eylül ayı başlarında ana ağda kullanılması bekleniyor. Bu Proof-of-stake blockchain’ine akıllı sözleşmeler getirecek ve Goguen döneminin sonunu işaret edecek.

Cardano, merkezi olmayan finans (DeFi) alanında bir varlık oluşturabilecek ve Ethereum, Binance Smart Chain (BSC) ve Solana gibilerle rekabet edebilecek.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner